Spierzchnięte usta to prawdziwa zmora wielu osób w okresie jesienno-zimowym. Niska temperatura, braki mikro- i makroelementów, a także ciągłe oblizywanie ust na wietrze czy mrozie powoduje, że wargi są suche, popękane i bardzo bolesne. Oczywiście istnieje wiele kosmetyków, które pomogą sobie z tym poradzić. Ich stosowanie daje jednak zazwyczaj tylko chwilową ulgę. Warto sięgać także po domowe sposoby, które sprawią, że usta zyskają na formie. Dzięki nim nałożona na wargi kolorowa szminka będzie lepiej wyglądać i utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Maseczka z miodu

Nakładanie na wargi miodu jest nie tylko bardzo skuteczne, ale równie smakowite. Posmaruj intensywnie tym produktem wargi i pozostaw go na kilka minut. Następnie możesz zlizać pozostałą skorupkę. Maseczka bardziej przypominać będzie nawilżającą szminkę, jeżeli dodasz do miodu glicerynę i z takim okładem położysz się spać.

Ogórek

Plasterek ogórka działa bardzo nawilżająco. Nie bez przyczyny kładzie się go na twarzy jako szybki okład. Plasterek ogórka zaciśnij pomiędzy wargami. Potrzymaj go chwilę, a następnie zjedz. Taki sposób możesz wykorzystywać kilka razy w ciągu dnia – nie ma żadnych efektów ubocznych. Jeżeli nie lubisz smaku ogórka, zastąp go pomarańczą, ale ta nie działa aż tak dobrze. Ogórka lub pomarańcze postaraj się delikatnie wetrzeć w powierzchnię ust (uwaga, pomarańcza może spowodować delikatne uczucie pieczenia).

Peeling

Aby cieszyć się pięknymi wargami bez śladu spierzchnięcia, nie wolno zapominać o systematycznym peelingu. Wśród domowych wyjątkowo skuteczny jest peeling wykonany na bazie cukru i oleju kokosowego. Delikatny masaż warg pomoże pozbyć się martwego naskórka. Efektem będą różowe, gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku wargi, na których każda szminka lub błyszczyk prezentują się wspaniale.

Do swojej diety warto włączyć także odpowiednią suplementację. Nasza skóra codziennie wystawiona jest na wiele czynników zewnętrznych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jej kondycję. Na szczęście jest EstroVita Skin! To suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry.

W trosce o przezwyciężenie spierzchniętych, bolesnych warg, nie zapominaj o konieczności wypijania odpowiednich ilości wody. To w końcu ona gwarantuje właściwe nawilżenie, sprawia, że cała skóra wygląda promiennie i świeżo.