Brak witamin – jak mawiają lekarze – w niczym nie przypomina braku pieniędzy. Nie widzi się go od razu. Witaminy to jeden z najbardziej dyskretnych gości w naszym organizmie. Pojawiają się, stopniowo usprawniając jego działanie. Znikają niestety dużo szybciej, a oznaki tego można zauważyć gołym okiem.

Twarz

W medycynie Wschodu specjaliście wystarczy jedno spojrzenie na nią, by wiedzieć, czego brakuje. Na twarzy wypisane jest wszystko – nie tylko emocje, ale i skład naszego ciała, jakkolwiek śmiesznie może to zabrzmieć. Ziemista skóra, wypryski, podkrążone oczy, łuszczące się plamy, zajady wokół ust, nienaturalne plamki w oczach, przebarwienia – to wszystko jest dla lekarzy dowodem, że brakuje nam witamin.

Paznokcie

Chropowata płytka, pęknięcia, dołki, czy nietypowe wypustki na paznokciach to znak, że brak witamin jest w naszym przypadku bardzo duży. Najczęściej jest to brak witamin A, D i B, a także wapnia. Jeśli widzisz ten problem u siebie, zrób morfologię, by dowiedzieć się, czego Ci brakuje.

Włosy

Wypadanie włosów często jest oznaką poważnych niedoborów. Zaniedbania w tym obszarze mogą nawet prowadzić do łysienia plackowatego, na które – wbrew powszechnym przekonaniom – narażone są osoby w każdym wieku i obu płci. Zmiana kondycji włosa – nadmierne przesuszenie, łamliwość, skłonność do elektryzowania się oraz zmniejszająca się objętość, o ile nie są spowodowane zbyt dużą ilością kosmetyków, powinny stanowić ważny znak do przeprowadzenia badań na niedobory witamin.

Bolące kolana i stopy

Ustawiczny i nasilający się ból, połączony z tzw. „strzykaniem”, to znak, że nasze ciało domaga się paliwa. Braki witamin mogą wywołać łamliwość kości i zwyrodnienia stawów. Aby ustrzec się przed tymi problemami, zadbaj o odpowiednią suplementację. EstroVita to naturalne źródło kwasów omega 3-6 i 9 oraz witaminy E. W wersji Skin znajdziecie też witaminy A i D oraz koenzym Q10.