Nie lubisz poranków, a każde wstanie z łóżka wydaje Ci się górą nie do pokonania? Poranne pobudki bywają męczące, zwłaszcza gdy znajdujemy się w trakcie przyjemnego snu. Nagłe przebudzenie może skutecznie zaburzyć nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, dlatego warto wiedzieć, jak przywrócić sobie dobre krążenie i co zrobić, aby zacząć nowy dzień z maksimum energii.

 

5 prostych ćwiczeń, które wyzwolą Twoją energię każdego ranka

 

Pierwszym ćwiczeniem, które możemy wykonać zaraz po przebudzeniu, jest popularny plank, czyli deska. Wymaga pewnej koncentracji, ale pomaga też zachować równowagę mięśniową, co jest bardzo ważne po wstaniu z łóżka. Już 30 sekund w pozycji deski pobudzi nasze ciało do działania i pomoże odzyskać motywację do działania. Następnie warto rozgrzać całe ciało, wykonując 20 pajacyków w umiarkowanym tempie. To ćwiczenie znają nawet dzieci i wszyscy wiedzą, że stanowi jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie mięśniom sprawności i pobudzenie krążenia, a tym samym poprawę dopływu krwi do mózgu.

 

Kolejnym porannym ćwiczeniem, które możemy wykonywać dla pobudzenia, są przysiady. Już 15 powtórzeń z samego rana pomoże nam wyzwolić energię do działania, a co więcej, wpłynie na wygląd i jędrność naszych pośladków. Chcąc poprawić krążenie w całym ciele, rozciągnąć kręgosłup oraz tułów, połóżmy się na podłodze, rozstawmy ręce na boki i zacznijmy unosić biodra do góry. Już 10-15 powtórzeń sprawi, że nasze ciało nabierze energii, a mięśnie staną się bardziej elastyczne i sprawniejsze.

 

Na koniec, aby osiągnąć maksimum porannej energii, wykonajmy bieg w miejscu z unoszeniem kolan. W trakcie ćwiczenia możemy unosić ręce naprzemiennie do przodu i na boki. Już umiarkowane tempo wykonywanego ruchu wyzwoli w nas mnóstwo energii na cały dzień. Na koniec kilka skłonów, aby dopełnić rozciągnięcia mięśni i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

 

A po ćwiczeniach energetyczne śniadanie – postaw na kwasy tłuszczowe!

 

Jednym z najlepszych  źródeł energii dla naszego organizmu są kwasy tłuszczowe, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie. Owsianka z owocami stanowi świetne śniadanie, które doda nam jeszcze więcej energii i uzupełni zapotrzebowanie na węglowodany, białko oraz różne witaminy i minerały. Jednak jeżeli chcemy, aby nasz poranny posiłek był pełnowartościowy, powinniśmy dołączyć do niego zdrowe kwasy tłuszczowe, które nie tylko zapewnią nam paliwo na cały dzień, ale również wspomogą regenerację całego organizmu. Możemy postawić na orzechy i migdały lub skorzystać ze świetnego źródła kwasów tłuszczowych Omega 3 oraz witamin K2, D3 i E, jakim jest EstroVita Cardio.

 

EstroVita Cardio to naturalny suplement diety, składający się z kompozycji 4 olejów roślinnych, z których każdy jest bogatym źródłem składników odżywczych, wpływających na dobrą kondycję i lepszą regenerację naszego organizmu. Już jedna łyżeczka preparatu dziennie wspomoże naszą dietę w niezbędne nam do funkcjonowania składniki odżywcze.