W trakcie zimy, mroźnego wiatru i chłodu twoja skóra ma inne potrzeby niż wiosną czy latem. Warto więc zadbać o jej odpowiednią pielęgnację w tym trudnym czasie.

 

Kosmetyki do pielęgnacji należy dostosowywać do pory roku. Podstawą zimowej pielęgnacji jest dobry krem, zwłaszcza jeżeli twoja skóra jest wymagająca. Powinien on zawierać składniki zapobiegające jej wysuszaniu, takie jak ceramidy, kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy oraz glicerynę. Podrażnienia, o które nietrudno gdy mroźny wiatr wieje prosto w twarz, złagodzą substancje takie jak alantoina, aloes, wyciągi z rumianku oraz z owsa. Jeżeli twoja skóra jest tłusta, zdecyduj się na preparat o lekkiej formule. Sucha skóra może skorzystać z bardziej tłustych kremów.

 

Zimowe oczyszczanie skóry z makijażu i zanieczyszczeń najlepiej jest przeprowadzać bez udziału wody lub mydła. One, wbrew pozorom, bardzo wysuszają i podrażniają. Lepiej sprawdzi się płyn micelarny, o podobnej konsystencji.

 

Nie zapominaj o kremie z filtrem. Zimą, zwłaszcza w górach i na narciarskich stokach, słońce operuje zaskakująco mocno. Zabezpieczona skóra nie ugnie się pod jego działaniem.

 

Zimą lepiej jest zrezygnować z długich, gorących kąpieli. Chociaż brzmią kusząco, to jednak ich działanie niszczy naturalny płaszcz lipidowy skóry. Dodatkowo w tym okresie nie korzystaj z zabiegów kosmetycznych, które mogą ją podrażniać. Na przykład pilingi gruboziarniste to nie jest najlepsze rozwiązanie.

 

Nie zapominaj także o wewnętrznym nawilżeniu skóry i jej wzmocnieniu. W tym celu skorzystaj z suplementu diety EstroVita Skin. Zapewnia on pokrycie 100% dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy tłuszczowe z grupy omega, a także regeneruje i chroni skórę oraz wzmacnia jej barierę lipidową. Jest to szczególnie istotne właśnie zimą.

 

Skóra nie znajduje się tylko na twarzy. Zadbaj także o delikatną skórę na dłoniach i stopach. Przede wszystkim pamiętaj o noszeniu rękawiczek i ciepłych skarpet z naturalnych materiałów, aby nie dochodziło do mikrourazów. Postaw także na bogaty, odżywczy krem, który doskonale zadba o wzmocnienie bariery lipidowej tych okolic. Warto wybrać w tym celu naturalne kosmetyki, które nie będą zawierały sztucznych substancji. Tak zadbana skóra z pewnością odwdzięczy się nie tylko pięknym wyglądem, ale także zdrowiem na długi czas.