W okresie zimowym nasza skóra ma tendencje do przesuszania się, ponieważ z jednej strony wciąż narażona jest na chłód i wiatr, a z drugiej na wysuszające działanie ogrzewania w pomieszczeniach. Chcąc utrzymać dobrą kondycję naszej skóry zimą, powinniśmy wspierać ją odpowiednią dietą i pielęgnacją. Zobaczmy jak to zrobić.

 

Jak dbać o suchą skórę zimą – dieta

 

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na suchość skóry wpływają nie tylko czynniki zewnętrzne, ale także nasza dieta. Coraz częściej mówi się także o zimowym zapaleniu skóry, które spowodowane jest właśnie brakiem odpowiednich wartości odżywczych, które nasz organizm wchłania z pożywienia.

 

Dieta dla zdrowej skóry zimą powinna być bogata w tłuszcze, witaminę C, witaminę E, kwasy omega oraz witaminę A. Są to składniki, które dbają o optymalne nawilżenie skóry, redukują zmarszczki i spowalniają procesy starzenia. Pełnią również funkcję ochronną, przez co skóra nie jest tak podatna na warunki atmosferyczne.

 

W diecie dla zdrowej skóry zimą warto zawrzeć:

  • ryby;
  • jaja;
  • masło;
  • mleko;
  • szpinak;
  • marchew;
  • orzechy;
  • ziarna kukurydzy;
  • produkty zbożowe.

 

Nie wolno zapominać również o suplementacji, która pomoże naszej skórze czerpać składniki odżywcze, których za mało będzie w pożywieniu. Szczególnie ważne jest uzupełnianie diety w kwasy omega, i nie tylko najpopularniejsze omega-3, ale również omega-6 i omega-9, które mają istotne znaczenie w pielęgnacji skóry zimą. Do tego celu najlepiej wykorzystać innowacyjny produkt EstroVita SKIN, zawierający kompozycje 4 olejów roślinnych, z  których każdy dostarczy naszej skórze niezbędnych zdrowych kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach.

 

Jak dbać o suchą skórę zimą – pielęgnacja

 

Oprócz pożywienia i suplementacji musimy pamiętać także o kosmetykach pielęgnacyjnych. Zimą zaleca się wizyty w spa, gdzie możemy liczyć na kąpiel w olejkach eterycznych, nawilżających i wygładzających naszą skórę. Kąpiele w oliwce możemy robić sobie także w domu, a na oczyszczone ciało zastosować balsam nawilżający dla suchej skóry.

 

Zimą szczególnie ważna jest ochrona twarzy, którą możemy smarować olejem kokosowym, zawierającym składniki nawilżające i odżywiające skórę.  Warto postawić również na kremy do twarzy z kwasem hialuronowym, zapobiegającym odwodnieniu skóry.

 

Dbając o naszą skórę, nie musimy obawiać się zimy. Należy pamiętać, że sama pielęgnacja może nie wystarczyć i powinniśmy zmienić także swój jadłospis oraz wprowadzić odpowiednią, odżywczą suplementację. Takie zabiegi pomogą nam uniknąć przesuszenia skóry w najmroźniejszych miesiącach roku.