Młody organizm potrzebuje pożywienia bogatego w składniki odżywcze – w końcu jego ciało nadal rośnie, rozwija się również jego umysłowość. Warto wiedzieć, które składniki są szczególnie cenne i jak komponować dietę ucznia, aby miał on szansę w pełni wykorzystać swój potencjał umysłowy oraz by zapobiec problemom zdrowotnym w przyszłości.

 

Różnorodność i dobre wzorce

 

Dietetycy są zgodni – aby organizm ucznia dobrze się rozwijał, jego dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona. Wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych to w dużej mierze zaoferowanie dziecku pozytywnych wzorców. Lekkostrawna dieta bogata w warzywa i aktywność fizyczna, to działania, które zaowocują w przyszłości. Rodzice muszą pamiętać także, aby zadbać o posiłki, które dziecko je poza domem. Przygotowuj mu pełnowartościowe drugie śniadanie, nie zapominając przy tym o konieczności picia dostatecznych ilości wody.

 

Indywidualna ilość jedzenia powinna zostać dopasowana do aktywności fizycznej i metabolizmu dziecka. Dieta ucznia nie powinna stronić od produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców. Warto odżywiać się sezonowo, wówczas produkty są najbardziej wartościowe. Z menu poleca się wykluczanie rafinowanych cukrów, soli, tłuszczu zwierzęcego, czyli tych samych składników, które są niezalecane również dorosłym. Do każdego posiłku powinien być dodawany jeden produkt mleczny – wapń jest niezbędny do rozwoju kości.

 

Rola białka

 

Uczeń powinien w ciągu dnia spożywać jedną porcję białka zwierzęcego. Jest ono zawarte w mięsie, a także rybach i jajach. Zalecana dawka dzienna to 10 gram na każdy rok życia dziecka plus dodatkowe 10 gram. Czyli siedmiolatek powinien jeść 80 gram białka zwierzęcego dziennie.

 

EstroVita Kids

 

EstroVita Kids to unikalny preparat z czystymi kwasami Omega-3, 6 i 9, a także witaminami E, D3 oraz A. Aromat malinowy sprawia, że dzieci chętnie go przyjmują. EstroVita Kids jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Pomaga on również w utrzymaniu prawidłowego widzenia i wspomaga układ odpornościowy. Dodatkowo zawarte w nim składniki stymulują wzrost i rozwój kości w młodym organizmie. Co bardzo ważne, wzmacnia on zęby, chroniąc je przed chorobami. Ludzki organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć kwasów tłuszczowych o kilku wiązaniach podwójnych, a są to składniki konieczne do właściwego funkcjonowania. Stąd nazwa niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – NNKT, którą określa się kwasy Omega-3 i Omega-6. Aby organizm pozostawał w homeostazie, potrzebna jest odpowiednia proporcja tych składników, zbilansowana właśnie w  EstroVita Kids.

 

Pięć porcji warzyw i owoców

 

Warzywa i owoce to niezbędny element zrównoważonej diety. Powinno się ich spożywać aż pięć dziennie w formie świeżej, mrożonej lub konserwowej. W tym przypadku wskazana jest zdrowa różnorodność.

 

Prawidłowa dieta dla dziecka w wieku szkolnym jest tym istotniejsza, że wpływa nie tylko na zdrowy rozwój, ale zapewnia także odpowiednie funkcjonowanie organizmu za kilka lat. Dlatego warto solidarnie, całą rodziną do swojego menu wprowadzić zdrowe nawyki. Dzięki nim także dorośli poczują się o wiele lepiej.