Organizm człowieka, który odżywia się nieprawidłowo, przypomina prawdziwy śmietnik. Brak konsekwencji w stosowaniu racjonalnej diety wpływa na wygląd: skórę, włosy i paznokcie, ale także na zdrowie. Objawy bólowe, pogarszające się wyniki badań krwi i inne symptomy to sygnał nie tylko do wizyty u lekarza, ale także do zmiany sposobu swojego odżywiania się. Pierwszym krokiem ku temu jest zastosowanie diety oczyszczającej.

 

Pomysłów na dietę oczyszczającą może być naprawdę mnóstwo. Wiele spośród nich polega na jedzeniu tylko jednego, określonego typu produktów. Nie brakuje również propozycji polegających tylko na piciu soków, napojów i herbat ziołowych. Tego typu diety nie powinny być stosowane dłużej niż przez maksymalnie 3 dni. Tak naprawdę jest to forma głodówki, która po dłuższym czasie doprowadzić może do różnego typu zaburzeń związanych z prawidłowym sposobem funkcjonowania organizmu, a także do efektu jo-jo.

 

Plan na dietę oczyszczającą

 

Dlatego najlepszym planem na dietę oczyszczającą jest postawienie na jak największe jej urozmaicenie poprzez wprowadzanie do niej zdrowych elementów. W trakcie jej trwania należy zrezygnować z produktów ciężkostrawnych, smażonych, fast-foodów, słonych przekąsek, żywności przetworzonej, słodyczy i słodzonych napojów. Wiosna to idealny moment, żeby postawić na różnego typu warzywa i owoce (w mniejszym stopniu), a także na kasze i produkty pełnoziarniste.

 

Wystarczy tylko kilka dni takiego sposobu odżywiania się, aby na nowo poczuć się świetnie. Dieta oczyszczająca wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Najlepiej jest jej rezultaty utrzymywać jak najdłużej, a więc na stałe już zmienić sposób odżywiania się.

 

Dieta oczyszczająca ma także minusy, które tak naprawdę świadczą o jej dobrym działaniu. Wówczas można się czuć bardziej zmęczonym. Wraz ze wzrostem ilości wypijanej wody, częściej chodzi się także do toalety, a mocz może mieć nieprzyjemny zapach. Tak samo początkowo może wzrastać ilość wydzielanego potu, a twarz może się pokryć wypryskami. To efekty wydalania toksyn. Objawy szybko jednak ustępują, oferując w zamian promienną skórę, zdrowsze włosy i paznokcie oraz oczywiście lepsze samopoczucie.

 

Do diety polecamy włączyć dodatek suplementu EstroVita. EstroVita jako jedyny preparat na rynku posiada najwyższą skoncentrowaną zawartość kwasów tłuszczowych omega-3,- 6,-9, które zostały wyizolowane z unikalnej mieszaniny aż czterech olejów roślinnych (oleju lnianego, oleju z wiesiołka, oleju z ogórecznika, oleju z czarnej porzeczki). Zawarty w suplemencie kwas Omega-3 pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, a witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.