Skuteczna pielęgnacja skóry jest  możliwa w warunkach domowych. Wystarczy wypróbować któryś ze sprawdzonych przez tysiące kobiet pomysłów na maseczki wygładzające. Jeżeli chcesz, by taki kosmetyk wpływał także na zdrowie twojej skóry, zapobiegał utracie wody z naskórka i wspomagał jej elastyczność, do każdej propozycji możesz dodać preparat EstroVita Skin, który zawiera mieszankę aż 4 olejów roślinnych. Jest to produkt, który także można spożywać, urozmaicając nim codzienne posiłki, na przykład sałatki lub koktajle.

 

Cera tłusta: mieszanka białkowa

 

Ubij na sztywną pianę białka z dwóch jajek, dodaj do nich EstroVitę Skin i nałóż cienką warstwę wyłącznie na skórę twarzy. Jeżeli na skórze powstanie skorupka, maseczkę najlepiej zmyć ciepłą wodą.

 

Cera sucha: maseczka z ziemniaka

 

Obierz i zetrzyj na tarce o drobnych oczkach średniej wielkości ziemniaka. Do mieszaniny dodaj kilka kropli EstroVity Skin i dobrze wymieszaj, żeby masa nie była bardzo wodnista.

 

Cera wrażliwa: maseczka z siemienia lnianego

 

Przygotuj dwie, spore łyżki siemienia lnianego, a następnie zalej je gorącą wodą. Naczynie po przykryciu odstaw w chłodniejsze miejsce, aby mieszanka wystygła. Po pewnym czasie masa zamieni się w delikatną galaretkę, wówczas dodaj do niej trochę preparatu EstroVita Skin i dobrze zamieszaj. W takiej formie nałóż całość na twarz.

 

Cera sucha: maseczka z kiwi

 

Dobrze na wygładzenie skóry zadziała też kiwi. Owoc po obraniu należy pokroić na plasterki i położyć na twarzy. Po dziesięciu minutach kiwi zdejmuje się, ale uwaga, skóry nie trzeba przemywać wodą. Naturalne kwasy owocowe dobrze wpłyną na jej wygląd.

Domowe maseczki wygładzające skórę mogą być tak samo skuteczne, jak te zakupione w drogerii. Dodatkowo można je wzbogacić innymi rodzajami pielęgnacji. I oczywiście nie można zapomnieć również o prawidłowej diecie, piciu dużych ilości wody, a także korzystaniu z suplementów diety, takich jak EstroVita Skin, które nie tylko dodaje się do maseczek, ale także spożywa, w celu uzupełnienia kwasów omega 3 i omega 6.