Uczucie ciągłego zmęczenia może być objawem choroby lub efektem przepracowania, zmian pogodowych czy stresu. Zanim sięgniemy po porady lekarza, powinniśmy sprawdzić, czy uda nam się poradzić z problemem domowymi sposobami. Jak radzić sobie ze zmęczeniem? Zobaczmy!

Domowe sposoby na walkę z przemęczeniem

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze zmęczeniem, jest oczywiście sen. Wiele osób nie śpi wystarczająco długo, aby organizm mógł się zregenerować, przez co przez cały dzień odczuwa słabość i zmęczenie. Zaleca się spać 8 godzin snu na dobę, a taki dobry, mocny odpoczynek na pewno pomoże nam poczuć się lepiej. Jeżeli nie sen, to chociaż relaks pozwoli nam się odprężyć. Energetyzująca kąpiele lub masaże poprawią krążenie i dodają energii do działania.

Niezwykle ważne w walce ze zmęczeniem jest dieta oraz odpowiednia suplementacja. Owoce i warzywa zawierają sporo witamin, które pomogą naszemu ciału się rozbudzić. Zaleca się również spożywanie orzechów i bakalii, które są doskonałym źródłem zdrowych tłuszczy oraz cukrów, będącym najlepszym paliwem dla organizmu. Warto uzupełnić dietę także w kwasy omega. W tym celu najlepiej postawić na EstroVitę Cardio – suplement diety nie tylko dla osób aktywnych, ale również dla tych, którzy potrzebują energii do działania. EstroVita zawiera optymalne połączenie kwasów omega 3, 6 i 9, które pomogą nam wrócić do formy.

Czasem z osłabieniem możemy poradzić sobie … ćwicząc. Wysiłek fizyczny poprawia krążenie, zwiększa poziom endorfin i pomaga dotlenić komórki, które potem lepiej pracują. Dla lepszych efektów treningu warto wypić sobie koktajl energetyczny, składający się z owoców i warzyw lub energetyzujące zioła, takie jak herbatka z żeń-szenia czy herbata z miłorzębu japońskiego. Jednym ze znanych napojów energetyzujących jest kawa – najlepiej świeżo mielona, która pobudzi nas już samym aromatem.

Zmęczenie wynikać może także z niedotlenienia, więc krótki spacer na świeżym powietrzu dobrze nam zrobi. Pobudzi mózg, rozrusza kości i mięśnie, poprawi krążenie, dając energię, której potrzebujemy, aby przetrwać dzień.

Odczucie słabości i przemęczenia nie zawsze spowodowane jest chorobą, więc nie warto panikować. Czasem zastosowanie powyższych sposobów w zupełności wystarczy, aby poczuć się lepiej i nabrać motywacji do działania. Odpowiednia dieta, ruch i relaks to trzy najważniejsze elementy walki ze zmęczeniem, które powinniśmy wprowadzić do naszej codzienności.