Rozwijający się organizm dziecka potrzebuje dodatkowego wsparcia. Idealnym sposobem jest   w tym wypadku wybór odpowiednich suplementów diety oraz witamin. Niestety, najmłodsi często niechętnie przyjmują tego typu produkty. Na szczęście istnieją sposoby, by jednak się udało!

 

Metoda marchewki

Dziecko, jako odrębna jednostka, ma możliwość decydowania o sobie samym. Jednak bardzo często jego decyzje nie są zgodne z wizją rodziców. W przypadku nieco starszych dzieci przyda się edukacyjna pogawędka, podczas której rodzic lub jakiś inny autorytet, na przykład lekarz, wyjaśni dziecku, dlaczego witaminy i minerały są tak istotne dla jego zdrowia.

W przypadku młodszych dzieci warto przygotować specjalną tablicę, na której maluch będzie odznaczał codzienne przyjmowanie suplementu. Można się umówić, że po miesiącu codziennego brania preparatu bez marudzenia, należeć mu się będzie jakaś nagroda, na przykład wyjście z rodzicami do kina lub mały drobiazg.

 

Dodawanie do ulubionych potraw

Dobrym pomysłem jest dodawanie suplementu diety do dania lubianego przez dziecko. Nie powinny to być lody albo frytki, ale dodanie go na przykład do niezbyt gorącej zupy lub kanapki, powinno pomóc. Oczywiście nie każda forma suplementów diety i witamin nadaje się do wykorzystania ich w taki sposób.

 

EstroVita Kids

Preparat EstroVita Kids jest dostępny w wygodnej formie płynu. Jest wzbogacony o malinowy smak, który dzieci bardzo lubią. Można wymieszać go z ulubionym soczkie, dodać do jogurtu lub koktajlu owocowego. Forma płynu jest łatwa do precyzyjnego dozowania.

Czym wyróżnia się preparat EstroVita Kids? Jest to suplement diety o najwyższej koncentracji kwasów tłuszczowych omega-3, -6 i -9 pochodzenia roślinnego. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczone koniecznie powinny zostać dostarczone organizmowi w okresie wzrostu i rozwoju. Ultraczysta forma kwasów tłuszczowych charakteryzuje się znakomitą bioretencją. Ponadto EstroVita Kids stanowi naturalne źródło witamin E, D3 i A.