Dzień Ojca stał się popularnym świętem, które co roku celebruje coraz więcej osób. Święto to zostało ustanowione w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku. Każdy z nas obchodzi Dzień Ojca zupełnie inaczej, a gama możliwości jest niemalże nieograniczona – wspólne spędzenie czasu, prezenty, organizacja większego przyjęcia.

Jak sprawić niespodziankę tacie?

Warto postawić na niekonwencjonalne i nietypowe prezenty, które pokażą tacie, jak jesteśmy wdzięczni za wychowanie, opiekę. Podziękujmy za to, że tata jest naszą ostoją, a swoim ramieniem chroni nas od najmłodszych lat.

  • Zaplanuj wspólne majsterkowanie

Jeśli twój tata jest urodzonym majsterkowiczem, to perspektywa wspólnego spędzenia czasu nad budowaniem skrzynek z drewna, czy majsterkowaniem przy silniku samochodu jest idealnym planem! Możesz dodatkowo kupić tacie narzędzia, które będą niezbędne do wspólnego majsterkowania – komplet kluczy, młotek, wkrętarka. Upewnij się jednak wcześniej, co tata ma w swojej skrzynce narzędziowej, by nie powielać akcesoriów, które już ma.  Taki prezent będzie służył tacie na lata!

  • Zaproś tatę do aktywności

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, a wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu przyniesie wam wiele korzyści. Możecie wybrać się na długi spacer do lasu lub parku. Jeśli twój tata jest aktywnym mężczyzną, zaproponuj wspólne bieganie lub wycieczkę rowerową. Dla bardziej aktywnych warto zaplanować coś, co podniesie adrenalinę i endorfiny – gry terenowe takie jak paintball, quady czy park linowy będą strzałem w dziesiątkę! Przy ładnej pogodzie można zaplanować spływ kajakowy bądź weekendowy rejs żaglówką – upewnij się, jakimi łódkami można poruszać się po jeziorach bez patentów i zadbaj o bezpieczeństwo. Dla miłośników przygód dobrym pomysłem będzie wypad na szklaki górskie bądź weekend nad morzem.

  • Podaruj odrobinę zdrowia

Zdrowie jest ważne dla każdego, dlatego warto zadbać o nie każdego dnia. Niestety, w natłoku codzienności często o nim zapominamy. Dzień Ojca jest idealnym momentem, aby przypomnieć tacie, że powinien dbać o swoje zdrowie. A skoro już o zdrowiu mowa, świetnie sprawdzą się suplementy wspierające zdrowie! Dobrym pomysłem na prezent jest suplement diety EstroVita Men. Suplement o najwyższej skoncentrowanej zawartości kwasów tłuszczowych omega -3, -6, -9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych  oraz kwasu tłuszczowego omega 5 jest idealnie skrojony do potrzeb męskiego organizmu. Również EstroVita Immuno, czy EstroVita Cardio będą dobrą alternatywą. Dzięki szerokiej ofercie produktów EstroVita na pewno znajdziesz idealny produkt dla swojego taty.

  • Wyjątkowy prezent dla świeżo upieczonego taty

Świeżo upieczonemu tacie nic nie sprawi tak wielkiej radości jak wspólne zdjęcie całej rodziny. Młoda mama może przygotować zdjęcie w formie decoupage, ale nie zawsze ma siły i czas na zrobienie własnoręcznej grafiki. Ciekawym pomysłem jest podarowanie zdjęcia w formie puzzli. Jest to bardzo osobisty i praktyczny prezent. Każdy w dzieciństwie chętnie układał puzzle, a taka niespodzianka na pewno będzie dużym zaskoczeniem dla młodego taty. Dodatkowo będzie to idealna pamiątka dla całej rodziny, którą po latach będzie można razem układać.

Dzień Ojca i Dzień Matki to bardzo wyjątkowe święta, które warto pielęgnować, ale nie zapominajmy o swoich rodzicach na co dzień, każdego dnia pokazujmy im jakimi są wyjątkowymi ludźmi w naszym życiu.