Nawilżenie skóry twarzy jest ważne dla każdego rodzaju cery. Bez względu na to, czy mamy skórę suchą, mieszaną czy tłustą – odpowiednie nawilżenie to podstawa! O prawidłowe nawilżenie skóry należy dbać zarówno od wewnątrz, jak na zewnątrz. Pamiętajmy, aby nie ograniczać się jedynie do podstawowej pielęgnacji, czyli nałożenia kremu nawilżającego. Aby cieszyć się piękną, zdrową i dobrze nawilżoną skórą trzeba poświęcić jej nieco więcej uwagi.

Co może być sygnałem świadczącym o tym, że nasza skóra wymaga nawilżenia?

  • Zaczerwienienia na skórze twarzy oraz pojawienie się podrażnień.
  • Uczucie ściągnięcia skóry, któremu towarzyszy swędzenie.
  • Utrata elastyczności, zmatowienie cery.
  • Łuszczenie się skóry.

Jeśli zauważyłaś któryś z powyższych objawów to znak, że powinnaś dokładniej przyjrzeć się swojej skórze oraz pielęgnacji, jaką stosujesz. Zobacz, jak skutecznie nawilżyć twarz!

Wewnętrzne nawilżenie

Ochronny płaszcz lipidowy znajdujący się na powierzchni naskórka składa się z mieszaniny tłuszczów – łoju z gruczołów łojowych oraz lipidów. Warstwa ta jest dość ścisła, przez co uniemożliwia odparowywanie wody z głębi ciała. Utrzymując prawidłową gospodarkę wodą organizmu możemy sprawić, że nasza skóra będzie elastyczna i gładka. Nie bez powodu zaleca się, aby dziennie przyjmować ok. 2 litrów wody. Codzienne nawodnienie można wzbogacić w owoce i warzywa zawierające mnóstwo witamin – taka „słodka bomba” jest nie tylko smaczna, ale i dostarcza organizmowi tego, czego potrzebuje! Doskonale sprawdzą się tutaj truskawki, arbuzy, cytrusy, a także pomidory czy buraki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ziołowe herbaty.

Ważne jest, aby nie popadać ze skrajności w skrajność – zbyt duża ilość płynów może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu, ponieważ wypłukane zostaną mikro- i makroelementy. Dlatego tak ważna jest obserwacja własnego organizmu i indywidualne dobranie odpowiedniej ilości dziennego nawodnienia.

Nawilżenie skóry na medal

Na przesuszoną skórę twarzy istnieje wiele metod, do których zaliczyć można różnego rodzaju kosmetyki – kremy nawilżające, czy maseczki. Warto wspomnieć w tym miejscu o EstroVicie SKIN – to suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 przeznaczony dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. EstroVita SKIN zawiera ultraczystą formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką ich bioretencję w organizmie człowieka.

EstroVitę SKIN można stosować zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz – jest doskonałym składnikiem maseczek, które z łatwością możemy przygotować w domu. Przykładem może być maseczka z siemienia lnianego, która wyróżnia się nie tylko tym, że doskonale nawilża naszą twarz, ale i daje jej ukojenie dostarczając niezbędnych dla cery witamin i składników odżywczych. Wystarczy, że przygotujesz „papkę” z siemienia lnianego, mieszając ciepłą wodę z ziarnami i odstawiając na chwilę. Ciepłą mieszankę z około dwóch łyżek z siemienia i filiżanki wody, z dodatkiem łyżki EstroVity Skin, rozprowadź na twarzy i pozostaw ją na około 15 minut. Po tym czasie całość zmyj. Od razu poczujesz jej nawilżający efekt, a skóra stanie się bardziej gładka.

Woda jest kluczowym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu – zarówno całego organizmu, jak i komórek skóry. To właśnie woda odpowiada w dużej mierze za regenerację oraz odnowę naskórka, co jest szczególnie istotne w momencie, kiedy narażeni jesteśmy na niekorzystne warunki atmosferyczne lub inne czynniki zewnętrzne. Warto więc zadbać o swoją skórę i dobrze ją odżywiać, wybierając wartościowe produkty i nie zapominając jednocześnie o piciu dużych ilości wody. Drugą kwestią jest pielęgnacja, a właściwie regularne używanie nawilżających maseczek.