Zyskałaś piękną opaleniznę na wakacjach i chcesz, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej? Przyjrzyj się swojej diecie. To właśnie odpowiednie odżywianie w dużej mierze może przyczynić się do utrzymania pięknej, opalonej skóry na dłużej.

 

Beta-karoten

 

Produkty bogate w beta-karoten doskonale wpłyną na utrzymanie efektu opalonej skóry. Gromadzi się on w skórze i stopniowo nadaje jej piękny, ciemniejszy kolor. Dużo witaminy A zawartej jest w marchewce, papryce, pomidorach, morelach, melonach i innych warzywach i owocach o pomarańczowo-czerwonej barwie. Witaminę można także wprowadzać do organizmu w formie suplementu diety, ale w tym przypadku należy dokładnie przeczytać skład kupionego preparatu. Należy pamiętać, że witamina A należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, więc popijanie jej wodą nie spowoduje wchłonięcia.

 

Naturalne kosmetyki

 

Długotrwałą opalenizną będziesz mogła cieszyć się także dzięki naturalnej pielęgnacji. Wykorzystaj w tym celu olej kokosowy, który połącz z masłem kakaowym i dodaj do tego odrobinę oliwy z oliwek lub olej z migdałów. Taki balsam nawilży skórę, doda jej gładkości, a do tego wzmocni efekt złocisto-brązowej opalenizny.

 

Estry

 

O wakacyjnej opaleniźnie warto pomyśleć nie tylko po ekspozycji skóry na słońce, ale także przed. Znakomitym suplementem wpływającym na wygląd i strukturę skóry jest EstroVita Skin. W skład preparatu wchodzą przede wszystkim kwasy Omega 3, 6 i 9 w doskonałej proporcji, a także witamina E, A, D3 i koenzym Q10. Taki dobór składników powoduje, że skóra jest odżywiona, elastyczna i nawilżona. Suplement EstroVita Skin wspomaga również wyrównanie kolorytu skóry, a co za tym idzie – sprawia, że opalenizna jest jednolita i pięknie wygląda. Dobrze nawilżona, zdrowa skóra na dłużej utrzyma efekt opalenizny. Aby jednak tak się stało, unikalną mieszankę olejów należy spożywać regularnie. Dodatkowym atutem unikalnego składu suplementu jest ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym, a co za tym idzie- opóźnione efekty starzenia.

Wakacyjna opalenizna to niewątpliwie kobiecy atut. Lekko brązowa skóra wygląda zdrowo, zwłaszcza jesienią. Aby ten efekt utrzymać na dłużej, pomyśl przede wszystkim o dodaniu do swojej diety witaminy A oraz C, a także o wprowadzeniu do niej niskonasyconych kwasów tłuszczowych Omega.