Skóra męska ma zupełnie inną strukturę niż skóra kobiet, dlatego też, chcąc o nią zadbać, musimy sięgać po odpowiednie kosmetyki. W męskiej kosmetyczce zatem nie może zabraknąć żelu oczyszczającego do twarzy, kremu nawilżającego, pianki lub żelu do golenia, a także suplementów wspierających kondycję skóry.

Męska skóra twarzy jest grubsza i mocniejsza niż w przypadku pań. Dzieje się tak za sprawą zwiększonej ilości zrogowaciałych komórek. To za ich sprawą skóra jest szorstka w dotyku. Nie jest to jednak wadą – męska skóra jest znacznie bardziej odporna na zranienia, ponadto pojawienie się zmarszczek występuje znacznie później niż w przypadku skóry kobiet. Właśnie dlatego mężczyźni mogą cieszyć się gładką cerą przez dłuższy czas.

Pielęgnacja męskiej cery

Wielu panów traktuje swoją cerę po macoszemu, nie wykonując żadnych zabiegów, co niestety jest błędem. Cera mężczyzn podatna jest na codzienne golenie i podrażnienia z nim związane, zmienne warunki atmosferyczne czy nadmierną ilość słońca. Sprawy nie ułatwia stres i praca fizyczna. Aby zatem utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji zaleca się codzienną pielęgnację oraz dobór kosmetyków dedykowanych mężczyznom.

U mężczyzn najłatwiej o podrażnienia po goleniu – to dość częsty problem, z którym boryka się większość panów. Podobnie jak z wrastającymi włoskami, mogącymi powodować stany zapalne – nieleczone mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Warto zatem sięgnąć po oczyszczające produkty, które przyspieszą dodatkowo proces gojenia się ran. Podczas porannej toalety mężczyźni powinni przemywać twarz płynem micelarnym lub żelem oczyszczającym. Należy jednak zwrócić uwagę na skład produktu by dodatkowo nie przesuszyć skóry. Dobrze sprawdzi się również zwykły krem nawilżający – w tym przypadku dobrze, by posiadał składniki ochrony przed promieniowaniem UV.

Kosmetyki, jakie stosowane są do golenia i po goleniu nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ podrażnia on skórę, zmieniając jej naturalny odczyn pH. Zamiast tego lepszym rozwiązaniem są składniki, które zmiękczają skórę, takie jak glicerol.

W przypadku mężczyzn dobrze sprawdzi się również peeling – zabieg peelingowania powinniśmy wykonywać 2 razy w tygodniu. Szczególnie zalecany jest w przypadku wrastających włosków. Peeling złuszczy martwy naskórek, ale i pomoże wrastającym włoskom.

Zadbaj o cerę od wewnątrz!

Na skórę twarzy najlepiej działać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz – stosując odpowiednią suplementację. Idealnym produktem będzie EstroVita MEN – suplement diety, zawierający kompleks ultraczystych, wysoce skoncentrowanych kwasów Omega -3, – 6, -9, w tym unikatowy kwas Omega 5, który wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku. Unikalna kompozycja olejów roślinnych, witamin i przeciwutleniaczy dba o zdrowie i doskonałą formę mężczyzn. EstroVita MEN zawiera oryginalną formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką bioretencję w organizmie mężczyzny. Produkt jest doskonałym źródłem koenzymu Q10 i likopenu oraz beta-karotenu, który odpowiada za zdrowy wygląd skóry. Witamina E, nazywana potocznie „witaminą młodości”, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i jako silny przeciwutleniacz neutralizuje wolne rodniki.

Męska skóra twarzy, podobnie jak kobieca, potrzebuje dużej uwagi. Pomimo tego, że jest grubsza, to i tak podatna jest na wiele niesprzyjających czynników. Męska cera może się przesuszać lub przetłuszczać, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do uporczywych problemów skórnych. Warto zatem włączyć codzienną pielęgnację skóry do swojego rozkładu dnia!