Miałaś kompletnie beznadziejny tydzień w pracy? Może Twoją głowę zaprząta mnóstwo spraw? Każda kobieta od czasu do czasu potrzebuje relaksu. Jest on o tyle ważny, że redukuje stres, który ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a także wygląd. Zatem, jako że zbliża się Dzień Kobiet podpowiadamy kilka sposobów na stworzenie cudownego domowego spa, które pozwoli ci odpocząć od natrętnych myśli, nerwów i stresu.

Przede wszystkim zrób sobie wolne. Wyślij gdzieś męża z dziećmi lub zapowiedz znajomym i rodzinie, że tego popołudnia lub wieczora jesteś zupełnie niedostępna. Postanów sobie, że w tym czasie nie ma ważniejszych spraw niż ty sama. Wyłącz telefon albo chociaż wyłącz się z mediów społecznościowych i nie czytaj wiadomości. To ma być czas dla ciebie, na twój odpoczynek.

Ważna jest atmosfera. Oczywiście wszystko zależy od tego co lubisz, ale tak jak i w prawdziwym spa, spróbuj w warunkach domowych stworzyć relaksującą atmosferę na bazie samej przestrzeni. Zasuń zasłony, przygaś światło, wlej ulubiony olejek zapachowy do kominka i zapal w nim świeczkę, by przyjemnie rozchodził się po otoczeniu. Włącz ulubioną spokojną, subtelną muzykę lub znajdź playlistę, która na pewno pozwoli ci wypocząć.

Zacznij od kąpieli. Jeżeli lubisz wylegiwać się w wannie, kąpiel z zapachowymi solami lub bombami kąpielowymi to idealna forma odpoczynku. Do kąpieli można zabrać książkę, ulubioną przekąskę, a nawet włączyć odcinek serialu, który od dawna chciałaś obejrzeć – byle na urządzeniu w bezpiecznej odległości od wody. W trakcie kąpieli możesz też zacząć zabiegi kosmetyczne. Pierwszym krokiem powinien być peeling, jeśli nie masz przeznaczonego do tego kosmetyku, fantastycznym domowym peelingiem jest pół szklanki soli morskiej lub cukru zmieszane z kilkoma łyżkami oliwy lub EstroVity Skin, która zawiera ultraczystą formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką ich bioretencję w organizmie człowieka.

Zadbać o włosy można za pomocą kawy, ma ona na nie zbawienny wpływ – wzmacnia, odżywia, dodaje blasku i zapewnia piękny zdrowy wygląd. Przy częstym stosowaniu może również przyciemnić kolor włosów. Warto jednak pamiętać, że kofeina odwadnia, stąd po zastosowaniu maseczki z kawy warto stosować specyfiki nawilżające. Z kawy można również stworzyć płukanki oraz peeling do skóry głowy. Maseczki i peelingi z kawy świetnie wpływają również na skórę. Rozjaśniają cienie pod oczami, poprawiają kondycję skóry, nadając jej wypoczęty wygląd. Działają również modelująco, gdyż przyspieszają spalanie tłuszczu. Ekstrakt z kawy wpływa także na zwalczanie wolnych rodników, co spowalnia starzenie się skóry. W pielęgnacji ciała, kawa stanowi silną broń do walki z cellulitem. Poprawia także jędrność i ogólny wygląd skóry.

Kawa jest jednak dość trudnym czynnikiem, ponieważ przez swoje silne działanie nie nadaje się dla osób ze skórą wrażliwą. Te mogą jednak spróbować kosmetyków z herbaty. Herbata spowalnia proces starzenia się skóry, dotlenia komórki i usprawnia krążenie krwi, a dzięki zawartym witaminom – odżywia ją i poprawia koloryt. Z herbaty można stworzyć świetne płukanki do włosów, zwłaszcza dla brunetek, okłady na podrażnioną skórę, zabieg z pary na rozszerzone pory, czy kompresy na piekące oczy. Herbata jest dużo delikatniejsza w zabiegach pielęgnacyjnych, ale zapewnia równie niezwykłe efekty.

Po przeprowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych dla twojego ciała, twarzy i włosów z domowych składników, warto zająć się konkretnymi częściami ciała. Być może twoje stopy są suche i zaniedbane? Od dawna nie malowałaś paznokci? Lub po prostu masz ochotę zrobić sobie makijaż. To czas dla ciebie i ty wybierasz jak chcesz spędzić te kilka godzin. Gwarantujemy, że wypoczęta i zrelaksowana tymi metodami będziesz miała dużo jaśniejsze spojrzenie na życie.