Dłonie i szyja to te partie skóry, na których najszybciej widać oznaki starzenia się. Skóra na nich szybko marszczy się i pokazują się nich różnorodne plamy. Szczególnie dłonie są na co dzień narażone na mnóstwo niesprzyjających im warunków. Zimno, wiatr, stykanie się z detergentami, brak odpowiedniego nawilżenia – to wszystko sprawia, że wyglądają starzej niż skóra na twarzy.

 

Na szczęście można z tym walczyć. Na co dzień warto nosić rękawiczki w trakcie mrozów, a także podczas sprzątania w domu. Pomoże także codzienne picie dużych ilości wody oraz kilkukrotne w ciągu dnia sięganie po kremy nawilżające. A przynajmniej raz w tygodniu pobaw się w domowe SPA i przygotuj domową maseczkę nawilżającą i regenerującą na dłonie.

 

Składniki:

 

Nasz przepis na maseczkę jest bardzo prosty. Musisz jednak przygotować kilka składników, które zazwyczaj masz już w domu. Przydadzą się płatki owsiane, łyżka śmietany, gorąca woda oraz oliwa z oliwek. Dodatkowym składnikiem naszej maseczki będzie jedna łyżeczka preparatu EstroVita Skin, który wspaniale wpłynie na nawilżenie skóry dłoni i jej napięcie.

 

Sposób przygotowania:

 

Zacznij od wsypania płatków do gorącej wody (ilość płatków powinna być taka sama, co ilość wody). Poczekaj chwilę, aż płatki owsiane wyraźnie zmiękną i spęcznieją. Następnie dodaj do niej śmietanę oraz łyżkę oliwy z oliwek i łyżeczkę EstroVity. Gotową maseczkę starannie wymieszaj. Masę nałóż na dłonie, a następnie załóż na nie jednorazowe rękawiczki, dla zwiększenia efektu. Całość trzyma się na dłoniach przez około 20 minut.

 

Efektem stosowania maseczki będzie bardziej elastyczna, nawilżona i odmłodzona skóra. Dłonie będą o wiele bardziej miękkie i staną się Twoją prawdziwą ozdobą. Jej stosowanie warto polecić szczególnie w okresie zimowym, ale również latem, kiedy skóra ma zdecydowanie bardziej intensywny kontakt z promieniami słonecznymi i słoną wodą.