Piękny wygląd to nie tylko nienaganna sylwetka, ale także zadbana, zdrowa skóra. Oprócz codziennej pielęgnacji i dobierania właściwych kosmetyków, należy zatroszczyć się również o menu, które sprzyja zdrowiu i urodzie.

 

W trosce o promienny wygląd najważniejsze są składniki, z jakich powinno się całkowicie zrezygnować. W tym przypadku do wykluczenia są wszelkie używki, zwłaszcza papierosy, a także słodycze i słodziki. Słodycze to nie tylko czekolada, ale również słodkie napoje gazowane. Nadmiar soli także nie wpłynie pozytywnie na osiągnięcie idealnego wyglądu skóry. Zamiast białej mąki, lepszym wyjściem jest sięganie po pełnoziarnistą. Zrezygnuj również całkowicie z wysokoprzetworzonych produktów, które dostępne są w każdym sklepie pod różnymi postaciami.

 

Co zatem wybrać? Twojej cerze przysłużą się te same produkty, które włącza się w racjonalną dietę. Przydadzą się przede wszystkim witaminy, takie jak A, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, E, H. Najbardziej kluczowa jest właściwa podaż witaminy A, którą znaleźć można w marchwi, botwinie, jarmużu, morelach, podrobach, jajach, rybach.  Naturalna witamina A znajduje się   także w olejach roślinnych. Przykładem suplementu diety, który idealnie uzupełni takie niedobory, jest EstroVita Skin. Witaminy z grupy B ochraniają skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, a także regulują pracę gruczołów łojowych oraz poprawiają naturalny koloryt cery. Są one dostępne w jajkach, chudym mięsie, nabiale, kapuście, roślinach strączkowych.

 

Minerały także mają znaczenie ze względu na zdrowie i piękny wygląd skóry. Cynk, miedź, krzem, żelazo i wapń to kluczowa piątka. Cynk używany jest w leczeniu trądziku, skóra dzięki niemu zyskuje właściwy koloryt. Tego minerału szukaj w produktach z pełnego ziarna, a także w nasionach roślin strączkowych. Miedź z kolei wpływa na sprężystość skóry, dzięki czemu wygląda ona o wiele lepiej.

 

Białko stanowi podstawowy budulec komórek, nie może go zabraknąć w żadnym menu, a już pewnością nie w menu osoby dbającej o urodę. Najlepsze jego źródło to chude mięso, a także nabiał. Nie możesz zapomnieć również o kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6. Mają one działanie ochronne na naskórek. Preparat EstroVita Skin jest bogaty właśnie w tego typu składniki. Dzięki temu regeneruje i chroni skórę, pomaga zachować ją w zdrowiu, a także wzmacnia barierę lipidową naskórka.