Jeśli nie pomagają poradniki, filmy znanych coachów, nagrania i udział w szkoleniach, ostatnią deską ratunku dla zdemotywowanych stają się aplikacje na smartfona. Całkiem pomysłowe rozwiązanie, bo przecież wszyscy korzystamy z telefonu i co najmniej kilkunastu jego funkcji. Dlaczego więc nie zrobić z niego narzędzia, które będzie nam przypominać o celach, jakie mamy do realizacji oraz o naszych postępach? Oto najfajniejsze aplikacje motywacyjne!

Trello

Najbardziej lubiany organizer dla osób wielozadaniowych. To rozbudowana tablica, na której zapisać możesz wszystkie zadania do wykonania. Wykonane zadania w intuicyjny sposób przenosi się do innych zakładek. Trello pokazuje także postęp naszych działań wraz z uwagami typu: „Potrzebujesz to szybko skończyć”. To bardzo przejrzysty mobilizator!

HabitBull

Czyli Dziennik Nawyków. Bardzo prosta aplikacja. Zakładasz konto, wpisujesz swoje cele i dzielisz je na zadania. Dostępne są dwie opcje – w bezpłatnej masz możliwość wpisać 5 celów. W pełnopłatnej aż 100, ale spokojnie – 5 to zdaniem specjalistów do spraw rozwoju idealna liczba zadań na rok.

Coach.me

Świetna platforma, opracowana przy udziale coachów i psychologów. Lista zadań i celów jest gotowa – wybierasz, co Cię interesuje i następnie przechodzisz do zakładki z zadaniami (także z listy). Możesz również oprzeć się na bogatej bazie wiedzy, gdzie specjaliści przygotowali dla Ciebie zestaw wielu wskazówek, od czego zacząć i jak radzić sobie z problemami.

Habitica

Aplikacja dla fanów gier RPG. Na początku tworzymy swojego awatara. Możliwości mamy nieograniczone – możemy być magiem, krasnoludem, czy słodkim elfem. Mamy do dyspozycji konia i broń, a także pomoc innych użytkowników. Następnie tworzymy listę zadań, dzięki którym osiągniemy nasz cel. Każdy minicel wynagradzany jest garncem złota. Jeśli jednak nie uda nam się czegoś zrealizować, tracimy życie. Cudowne rozwiązanie – niestety, bardzo wciągające nawet największych przeciwników gier na komórki.