Coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon w trakcie biegania. Pozwalają nam one zobaczyć postępy, zapamiętać pokonywane trasy. Są takim wirtualnym trenerem, dzięki któremu nasze bieganie nie jest po prostu rekreacją – widzimy, ile kalorii spaliliśmy w jakim dniu, kontrolujemy swoje cele. Pomagają nam utrzymać motywację i uświadamiają, ile w nas możliwości. Warto więc po nie sięgać.

 

Jog Tracker

 

Jedna z najłatwiejszych w obsłudze aplikacji. Pomaga przede wszystkim tym, którzy dopiero zaczęli biegać. Nie musimy ustalać celów – rejestrujemy to, jaki mamy postęp. Aplikacja zapisuje trasę, czas jej pokonania oraz ilość spalonych kalorii. Wyniki można zapisać w pamięci telefonu, co stanowi pomoc w tygodniowej, czy miesięcznej analizie naszych postępów.

 

Moje Trasy Google

 

Wszystkie parametry, jakie osiągnęliśmy, otrzymujemy w postaci mapki Google. Aplikacja wyposażona jest w asystenta audio, który informuje nas o postępach. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zmierzyć faktyczny czas swojego ruchu, bowiem Moje Trasy Google dokładnie mierzy, ile czasu na przykład staliśmy na światłach, czekając na zielone, a ile biegliśmy.

 

Nike+ Running

 

Równie prosta w obsłudze, jak Jog Tracker. Zapamiętuje długość naszego biegu, trasę, ilość spalonych kalorii i tempo, jakie utrzymaliśmy. Każdy progres nagradzany jest wirtualnymi odznaczeniami. Statystyki są bardzo dokładne i można je pobrać w pdf. Dodatkowo podczas biegu możemy posłuchać muzyki, ponieważ aplikacja ma dostęp do naszych katalogów audio na telefonie.

 

Runtastic

 

Ulubiona aplikacja biegaczy na całym świecie. Przejrzysta, z kolorowym i czytelnym layoutem. Zapamiętuje trasy z podziałem na ich profile (górzysta, płaska, ze spadkiem, wymagająca podbiegania itp.), można skonfigurować ją z każdym pulsometrem, co doskonale sprawdza się w przypadku profesjonalnych biegaczy. Runtastic daje też możliwość rejestracji biegu na żywo.

 

Endomondo Sports Tracker

 

Najpopularniejsza aplikacja sportowa. Intuicyjna obsługa, estetyczny wygląd, szczegółowe wyniki i ciekawe funkcje dodatkowe sprawiają, że od lat wybierana jest najczęściej nie tylko przez biegaczy, ale i rowerzystów, tancerzy, chodziarzy, czy pływaków. Endomondo pozwala wchodzić w zadania rywalizacyjne i na przykład ścigać się ze znajomymi, którzy też mają swoje konta.