Podczas budowania muskulatury spełnione muszą być dwa ważne warunki: regularny trening oraz regeneracja zmęczonych mięśni, która możliwa jest jedynie dzięki odpowiednio zbilansowanej, indywidualnie dostosowanej diecie.

Oczywiste jest, że mięśnie nie urosną bez treningu, głównie siłowego. Jednakże sam wysiłek fizyczny, nawet bardzo intensywny, spowoduje przede wszystkim spalanie.
W drodze do idealnej sylwetki bardzo istotna jest proporcja między wysiłkiem fizycznym mięśni i ich regeneracją, która efektywna jest wyłącznie przy dostarczaniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, białek, węglowodanów i tłuszczy.
Wiele osób błędnie uważa, że podczas ciężkich ćwiczeń mięśnie rosną najszybciej. Prawda jest taka, że w trakcie intensywnego, głównie siłowego treningu, mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom. W zwiększaniu muskulatury główną rolę odgrywa ich regeneracja. To czas, kiedy uszkodzone włókna mięśniowe odbudowują się w sposób powodujący ich zwiększenie po każdym kolejnym wysiłku. Właśnie dlatego z treningu na trening mięsień coraz bardziej uwidacznia się. Oczywiście kluczowa jest również regularność ćwiczeń. Nie wolno jednak przesadzić z częstotliwością obciążania tych samych partii mięśniowych. Należy pamiętać, że minimalny czas odpoczynku to około 24 h przerwy między obciążaniem tych samych grup mięśni. Warunkiem skutecznej regeneracji jest również dostarczenie mięśniom składników odżywczych, dzięki którym możliwa jest odbudowa uszkodzonych struktur. Kluczową rolę w tym aspekcie odgrywa białko. Białka są niezwykle ważne dla sportowców, odgrywają kluczową rolę w budowaniu mięśni i procesie powrotu do formy po wysiłku.
Wyrzeźbienie sylwetki bez dodatkowej suplementacji jest dość trudne, dlatego większość aktywnie trenujących sportowo osób swoją dietę wzbogaca w odpowiednio dobrane suplementy. EstroVita Men jest produktem stworzonym z myślą o aktywnych mężczyznach. W jego skład wchodzi między innymi olej z czarnej porzeczki oraz witamina D, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów, wspomagają układ odpornościowy oraz wspierają utrzymanie zdrowych kości. Natomiast dodatek witaminy E stanowi ważną ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.