Zabiegi kosmetyczne, często kontynuowane niemal bez przerwy, skutkują wieloma nieestetycznymi pęknięciami, bruzdami i wyżłobieniami w płytce paznokcia. Równie niekorzystny wpływ mają na nią zła dieta, palenie papierosów i stres. Jak sami możemy zadbać o piękny wygląd i kondycję paznokci?

Kąpiele w oleju

Stary, babciny, ale jakże skuteczny sposób na piękne paznokcie. Wystarczy kilka kropel oleju w miseczce z ciepła wodą i piętnastominutowa kąpiel. Najlepszym rozwiązaniem będą olej z lnu lub rycynowy. Po kąpieli paznokcie dobrze jest nasmarować kremem natłuszczającym i zawinąć w waciki kosmetyczne, aby preparat dobrze się wchłonął.

Skrzyp

Do kupienia w każdej aptece i sklepie zielarskim. Choć smak ziół dla wielu staje się argumentem, aby zrezygnować z ich dobroczynnego działania, warto spróbować. Skrzyp parzony jest dużo lepiej przyswajany przez organizm, niż tabletki z jego znikomą zawartością. Już jedna herbatka dziennie doskonale wpływa na kondycję paznokci, poprawę skóry i włosów. Efekty widoczne są już po miesiącu.

Mycie plasterkiem cytryny

Raz w tygodniu wystarczy. Prosty zabieg do wykonania podczas wieczornego seansu filmowego. Nacieramy każdy paznokieć cytryną, jakbyśmy go polerowali. Nie wycieramy soku. Czekamy aż się wchłonie.

Dieta

Bogata w warzywa i owoce, kasze i białko to podstawa zdrowego wyglądu naszego paznokcia. Jeśli dodatkowo chcemy uzyskać pewność, że dostarczamy sobie odpowiednio dużo witamin, wspomóżmy się EstroVitą Skin, suplementem diety, który zawiera kwasy omega 3-6 i 9, witaminę E, D3, A i koenzym Q10. Już 5 ml dziennie dostarczy nam 100% zapotrzebowania na te składniki, a na witaminę D aż 1000%! I bardzo szybko dostrzeżemy cudowne zmiany w naszym wyglądzie!