Rozświetlona, gładka skóra bez żadnych przebarwień, to niedościgniony wzór wylansowany przez kolorowe czasopisma. Dobrze wiemy, że w staraniach o piękną cerę ważną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja. Nawet najlepszy makijaż nie zda się na nic, jeżeli nasza twarz nie będzie się prezentowała perfekcyjnie. Jakie są największe grzeszki, które sprawiają, że skóra nie wygląda dobrze?

 

Zbyt mało snu

 

Sen jest podstawową bronią w walce o piękniejszą skórę. Truizmem jest stwierdzenie, że powinnaś sypiać 8 godzin dziennie, tylko że… to jest prawda. Trudno wymagać od organizmu regeneracji, kiedy nie dajemy mu na to szansy. Co najważniejsze, oprócz ilości snu ważna jest jego jakość. Dlatego staraj się sypiać w dobrze wywietrzonym, lekko chłodnym pokoju. Nie przesiaduj do późnych godzin nocnych przed ekranem komputera. A przed zaśnięciem nie rozmyślaj o obowiązkach, a raczej o miłych momentach minionego dnia.

 

Nieodpowiednie nawodnienie

 

Zapomnij o piciu jedynie kawy i słodkich napojów gazowanych. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo istotne dla piękna skóry. Ciepła woda z sokiem z cytryny wypita o poranku działa zbawiennie na cerę. Oczywiście, nie zapominamy o piciu dużej ilości niegazowanej wody w ciągu dnia. I nie ma mowy o piciu kawy na pusty żołądek!

 

Brak składników odżywczych

 

Przyznajmy szczerze: nasza dieta bywa daleka od ideału. Nie może być mowa o zewnętrznym pięknie, jeżeli nie zadbamy o wnętrze organizmu. Co to oznacza? Wykorzystaj bogactwo naturalnych olejów roślinnych, które są źródłem kwasów Omega. Zawiera je EstroVita Skin. Dodatkowo produkt wzbogacony jest o naturalne witaminy A, D3 i E oraz o koenzym Q10. Wystarczy raz dziennie spożyć tylko łyżeczkę tego preparatu lub po prostu dodawać go do swoich ulubionych potraw, aby cera nabrała blasku, była nawilżona, wypoczęta i wyglądała o wiele lepiej.