Olej z ogórecznika nie jest zbyt znany. Mało kto wie, jakie nasiona tej rośliny mają dobroczynne właściwości. Podstawową zaletą tego oleju jest wysoka zawartość w nim gamma-linolenowego kwasu tłuszczowego, czyli GLA. Ma on właściwości przeciwzapalne, dodatkowo wspomoże organizm w trakcie odchudzania, bowiem aktywuje brunatną tkankę tłuszczową, która posiada zdolność zamiany energii pochodzącej z pożywienia na ciepło. Pod tym względem przypomina on olej z wiesiołka, ale olej z ogórecznika ma jeszcze większe właściwości przeciwzapalne.

 

Na co jeszcze pomoże olej z ogórecznika?

 

Produkt ten przede wszystkim pobudza aktywne krążenie krwi, zmniejszając jednocześnie ból oraz zapalenie, na przykład przy okazji zapalenia stawów. Zmniejsza także obrzęki, szczególnie obrzęki nóg, wynikające m.in.  z zatrzymywania się wody w organizmie.

 

Olej z ogórecznika redukuje wzrost komórek nowotworowych, działa antyoksydacyjnie, więc zapobiega mutacjom oraz uszkodzeniom DNA. Tym samym zmniejszeniu ulega prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych, dlatego warto, aby sięgały po niego kobiety w ciąży.

 

Kwasy linolenowe, które są w nim obecne, świetnie wspierają obniżenie w organizmie stężenia poziomu kwasu LDL, czyli tak zwanego złego cholesterolu. Ma on tendencję do odkładania się w naczyniach krwionośnych, tworząc złogi miażdżycowe zmniejszające przepływ krwi. Olej z ogórecznika nie tylko równoważy poziom cholesterolu we krwi, ale także obniża ciśnienie tętnicze, redukując ryzyko pojawienia się choroby wieńcowej.

 

Olej z ogórecznika pomoże nie tylko przy stosowaniu doustnym, ale również jako element maseczek i kremów. Ma on silne działanie przeciwzapalne, a więc minimalizuje obrzęki. Wzmacnia także naczynka krwionośne, co jest szczególnie ważne w przypadku dolegliwości związanych ze skórą naczynkową, skłonną do pojawiania się pajączków oraz innych niedoskonałości.

 

Olej z ogórecznika dostępny jest jako jeden z elementów preparatów EstroVita. Łatwa do przyswojenia formuła wspiera sięganie po niego na co dzień. EstroVita to unikalna mieszanina tłoczonych na zimno olejów roślinnych (olej lniany, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka oraz olej z czarnej porzeczki), która jest bogata w kwas alfa-linolenowy, kwas linolenowy oraz kwas gamma-linolenowy. Poza tym kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, 6 i 9, które są składnikami preparatów, są również wzbogacone w witaminy oraz mikroelementy.