Wiesiołek to roślina z pozoru wyglądająca jak chwast, która jednak ma mnóstwo właściwości prozdrowotnych. To, co jest w nim najcenniejsze, skrywa się w niewielkich, twardych nasionach. Z nich wyciska się olej, który jest wykorzystywany następnie przez medycynę oraz kosmetologię.

 

Olej z wiesiołka zawiera wysokie stężenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu linolowego i gamma-linolenowego. Chociaż wciąż świadomość na ten temat wśród społeczeństwa jest niewystarczająca, to właśnie one są odpowiedzialne za procesy życiowe odbywające się w ludzkim organizmie. Bez nich nie może być mowy o prawidłowym funkcjonowaniu..

 

Chociaż zawartość NNKT jest bardzo istotna, to nie kończą się na nich prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka. Zawiera on bowiem także fitosterole, enzymy, witaminę E, wapń, magnez oraz białka. Taka kompozycja ma bardzo holistyczny wpływ na ludzki organizm.

 

Na co pomoże olej z wiesiołka?

 

Przede wszystkim poprawia on stan skóry. Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga w zachowaniu nawilżenia komórek ciała. Dzięki temu powłoka skórna jest jędrna, delikatna w dotyku oraz elastyczna. Mniejsze spustoszenie wobec tego dokonuje w niej czas. Przeciwdziała upływowi czasu również obecność w oleju z wiesiołka substancji wiążących wolne rodniki. Ten produkt spożywczy spożywany od środka, a także dodawany do różnego typu maseczek naskórnych etc., pomaga zwalczać wiele problemów dermatologicznych, w tym również te bardzo dokuczliwe, takie jak trądzik, łuszczyce, łojotokowe zapalenie skóry.

 

Olej z wiesiołka pomoże osobom, którym zależy na odchudzeniu się. Przede wszystkim poprawia on trawienie. Dzięki temu każdy posiłek nie tylko szybciej zostanie przetrawiony, ale także pobieranie z niego składników odżywczych będzie efektywniejsze. Dodatkowo zawarty w tym oleju kwas GLA sprawia, że nie odkłada się tkanka tłuszczowa, a jest ona zamieniana na ciepło.

 

Gdzie znaleźć olej z wiesiołka? Najlepiej skorzystać z jego skoncentrowanej formy, zestawionej także z innymi olejami i dodatkiem witamin. Właśnie tak jest w przypadku wygodnego w stosowaniu preparatu EstroVita. Dostępne są jego różne wersje, dopasowane do różnorodnych potrzeb każdego organizmu. EstroVita to unikalna mieszanina tłoczonych na zimno olejów roślinnych (olej lniany, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka oraz olej z czarnej porzeczki), która jest bogata w kwas alfa-linolenowy, kwas linolenowy oraz kwas gamma-linolenowy. Poza tym kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, 6 i 9, które są składnikami preparatów, są również wzbogacone w witaminy oraz mikroelementy.