Nie słyszałaś nigdy o peelingu głowy? W takim razie koniecznie dowiedz się, w jaki sposób można go wykonać i dlaczego warto.

 

Cel

 

Peeling skóry głowy ma na celu oczyszczenie tego obszaru z resztek kosmetyków, takich jak szampony, odżywki, lakiery, pianki, a także usunięcie z niego martwego naskórka. Peeling łączy się także z masażem, a więc wpływa na lepsze ukrwienie skóry (w tym również cebulek włosów), dotlenia skórę, pozwala na lepsze wchłanianie przez nią wszelkich substancji odżywczych, którymi jest karmiona. Dzięki temu włosy będą piękniejsze, bardziej lśniące, bardziej gęste, łatwiejsze do poskromienia. Praktycznym efektem jest fakt, że po serii takich zabiegów włosy wolniej się przetłuszczają, a także wypadają w mniejszej ilości.

Taki peeling wykonywać należy regularnie. Najlepsza powtarzalność to raz w tygodniu. Efekty są widoczne bardzo szybki.

 

Jaki peeling wybrać?

 

W sklepach wybór peelingów do włosów nie jest duży, bo konieczność ich stosowania to nadal jeszcze spora nowość. Ich zaletą jest odpowiednie dobranie proporcji składników oraz przede wszystkim wygoda. Jeżeli nie znalazłaś kosmetyku dla siebie, z powodzeniem możesz go przygotować sama.

 

Podstawowy przygotowuje się z cukru zmieszanego z szamponem i olejem, na przykład kokosowym. Wcieraj go przez kilka minut, a następnie spłucz. Możesz również użyć glinki ze sklepu. Wówczas proporcje są następujące: dwie łyżki szamponu, łyżka glinki i dwie łyżki cukru trzcinowego. Peeling taki sprawi, że włosy będą grubsze i gęstsze. Innym pomysłem na domowy peeling głowy, jest skorzystanie z ze zmielonych ziaren kawy. Uwaga: przy długich i gęstych włosach może być trudno spłukać fusy.

 

Brakuje Ci przede wszystkim nawilżenia włosów? W takim razie pomoże zmieszanie czterech łyżek cukru i dwóch łyżek żelu aloesowego. Dzięki temu będą one gładkie i błyszczące. A może Twój problem to przetłuszczanie się skalpu? W takim razie weź taką samą ilość cukru, do którego dodaj dwie łyżki siemienia lnianego i pięć kropli octu jabłkowego. Taką papkę nanieś na głowę, delikatnie masuj, a następnie starannie spłucz po kilku minutach.