Sporty wodne to świetny pomysł na relaks i prawdziwe hobby. Nie trzeba poprzestawać jedynie na pływaniu, które choć świetne dla całego organizmu, po jakimś czasie może się nieco znudzić. Do wyboru jest wiele innych form aktywności.

 

Aqua aerobik

 

Aerobik w wodzie to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń na sali. Przede wszystkim nie obciąża stawów. Jednocześnie woda stawia większy opór niż powietrze, dlatego wszystkie wykonywane ćwiczenia są bardziej efektywne. Do wyboru jest wiele programów treningowych o zróżnicowanym poziomie trudności.

 

Kitesurfing

 

Kitesurfing to nie jest tylko sport, to prawdziwy styl życia i wiele osób poświęca swój urlop oraz wiele weekendów na poszukiwanie najlepszych miejsc do latania na desce nad wodą. Początki z pewnością nie są łatwe, ale po załapaniu podstaw dalsza nauka przychodzi dużo szybciej. Atutem tego sportu wodnego jest fakt, że mogą go uprawiać także osoby o słabszej kondycji, nawet z nadwagą.

 

Windsurfing

 

Windsurfing to kolejny sport, w którym podstawa to wiatr (jak sama jego nazwa wskazuje). Szkolenie warto rozpocząć pod okiem doświadczonego trenera, ale podstawy załapać można bardzo szybko i następnie ruszyć na poszukiwania swojej wymarzonej fali.

 

Nurkowanie

 

Zwykłe pływanie to dla Ciebie zbyt mało? W takim razie być może przypadnie Ci do gustu nurkowanie? To ten rodzaj sportu, którego trudność i „ekstremalność” można dopasowywać bezpośrednio do swoich preferencji. Uprawiać nurkowanie można także w Polsce, początkowe lekcje odbywają się na basenach, a w sezonie udać się można nad jeziora o ciekawej faunie i florze. Prawdziwi miłośnicy tego sportu wodnego wybierają się jednak na dużo bardziej egzotyczne rafy koralowe, by na żywo podglądać życie ich mieszkańców.

 

Rafting

 

Rafting z pewnością można zaliczyć do grona sportów ekstremalnych. Polega na spływaniu rzekami o charakterze górskim na pontonach, łodziach, kajakach, tratwach. Nieco mniej ekstremalną formą tego sportu jest kajakarstwo nizinne.