Dla wielu mężczyzn golenie jest podstawową czynnością pielęgnacyjną, bez której nie wyobrażają sobie porannej bądź wieczornej toalety. Niestety – częste golenie może powodować nieprzyjemne podrażnienia skóry. Dzieje się tak za sprawą zbyt intensywnych ruchów maszynki do golenia, przy niedostatecznie naprężonej i nawilżonej skórze. Skutkiem tego pozbywamy się nie tylko niechcianego owłosienia, ale i części naskórka. Zobacz, jak złagodzić podrażnienia po goleniu!

Dobra wiadomość jest taka, że podrażnień po goleniu można uniknąć! Pierwszą, jedną z ważniejszych rzeczy to odpowiednie nawilżenie twarzy – zmiękczenie zarostu, co pozwoli na zmniejszenie siły tarcia. Skóra podczas golenia powinna być napięta, co pozwoli na dokładniejsze ruchy maszynką bez zbędnego podrażniania. Należy także pamiętać o regularnym wymienianiu ostrzy w maszynce lub całej maszynki – w zależności od modelu.

To, o czym warto pamiętać to także prawidłowa pielęgnacja skóry po goleniu. Wielu mężczyzn po zakończonym pozbywaniu się niechcianych włosków przemywa twarz wodą i na tym kończą. To błąd! Golenie narusza naturalną barierę naskórka, przez co staje się ona osłabiona i podatna na podrażnienia. Właśnie dlatego tuż po zakończonym zabiegu warto sięgnąć po dermokosmetyki: kremy nawilżające do twarzy czy balsamy do twarzy.

Domowe sposoby na podrażnienia po goleniu

Z podrażnieniami można sobie radzić także domowymi sposobami! Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak cenne składniki i produkty znajdują się w naszych kuchennych szafkach. Przykładem może być czarna herbata. Torebki czarnej herbaty doskonale radzą sobie z zaczerwienioną skórą! Sekretnym składnikiem jest kwas taninowy – to on pozytywnie wpływa na podrażnienia, ale i stany zapalne skóry. Wystarczy, że zaparzoną i ostygniętą torebką po herbacie przetrzemy skórę.

Nie bez znaczenia jest nasza dieta, która niewłaściwie zbilansowana może wpływać na pogorszenie się stanu skóry. Często w diecie brakuje wielu składników odżywczych, a także witamin, przez co nasz organizm zaczyna wysyłać nam niepokojące sygnały, takie jak np. zaczerwienienie skóry czy niegojące się podrażnienia. Warto przyjrzeć się swojemu jadłospisowi i sprawdzić, czy codzienna porcja witamin i minerałów jest dostarczana wraz z jedzeniem. Sięgnij dodatkowo po sprawdzony suplement diety – EstroVita MEN!

To kompleks ultraczystych, wysoce skoncentrowanych kwasów omega 3, 6 ,9 oraz unikatowego kwasu omega 5, pochodzącego z owocu granatu, który wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku. Unikalna kompozycja kwasów omega pochodzenia roślinnego, witamin i przeciwutleniaczy dba o dobre samopoczucie i doskonałą formę mężczyzn. Olej z pestek dyni i jego składniki przyczyniają się do utrzymania zdrowych funkcji prostaty i pęcherza moczowego, a olej z czarnej porzeczki dba o prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów. O zdrowe kości mężczyzn dbają zawarte w preparacie witaminy: D oraz K, a witamina E stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami.

O podrażnienia po goleniu nie tak trudno – wręcz przeciwnie: to dość częsty i nawracający problem. Znając jednak podstawy prawidłowej pielęgnacji możemy pozbyć się go bezpowrotnie i cieszyć gładką, ale i zdrową skórą twarzy!