Majówka to zazwyczaj pierwszy, w pełni już wiosenny przedłużony weekend w roku. Rok 2018 jest wyjątkowo korzystny dla osób pracujących, ponieważ biorąc jedynie 3 dni urlopu, zyskać można aż 9 dni wolnych. Nawet jeżeli w tym roku nigdzie nie wyjeżdżasz, to i tak warto sprawdzić nasze pomysły na aktywny wypoczynek w tym czasie. Dzięki nim powrót do pracy będzie przyjemniejszy, a Ty naprawdę odpoczniesz.

 

Weekend rowerowy

 

Majówka to wyśmienity wręcz czas na to, aby odkurzyć swoje rowery i ruszyć na wycieczkę. W zasięgu do 50 kilometrów od Twojego domu z pewnością jest mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć, a nigdy nie było ku temu okazji. Wybierz jakiś motyw przewodni swojej wycieczki albo dobierz konkretny cel. Zaopatrz się w papierową mapę i przewodnik, dzięki któremu dowiesz się jeszcze więcej o mijanych miejscach. Nie zapomnij o wygodnym stroju i zapasie wody… i ruszaj przed siebie. Taka retro wycieczka to pomysł nie tylko dobry dla zdrowia, ale także dla samopoczucia. Jazda przed siebie pozwala oczyścić umysł i naprawdę odpocząć. A o przygodach po drodze chętnie opowiesz znajomym.

 

Joga w mieście

 

W większych miastach w całej Polsce nie brakuje organizowanych na świeżym powietrzu treningów jogi. Tam pod okiem doświadczonego trenera nauczysz się wykonywać podstawowe asany, prawidłowo oddychać, a przede wszystkim się zrelaksujesz. Zobaczysz, że ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu sprawiają o wiele więcej przyjemności. Dlatego od razu sprawdź, czy taka akcja jest organizowana w czasie majówki także w Twoim mieście.

Nowy sport

 

Majówka to idealny czas, aby rozsmakować się w całkowicie nowej dyscyplinie sportu. Po prostu wybierz coś, czego jeszcze nie robiłeś i do dzieła. Wśród częstych propozycji pada nazwa squasha, sportów walki, tańca. Poszukujesz jeszcze ciekawszych wyzwań? W takim razie co powiesz na lekcję nurkowania albo pływania kajakiem? Takie aktywne pomysły na spędzanie czasu wolnego pozwolą Ci na zagospodarowanie jeszcze wielu, nie tylko majowych weekendów. A kto wie, może połkniesz bakcyla i Twoja przygoda potrwa jeszcze dłużej?