Popękana skóra to problem, z którym borykają się kobiety w różnym wieku. Niekorzystne warunki atmosferyczne, szorstkie materiały odzieży, brak pielęgnacji – wszystko to sprawia, że nasza skóra staje się twardsza, matowa, zaczyna pękać, powodując uczucie swędzenia lub pieczenia, czasem nawet tworzą się rany. Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć, jakie składniki korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Dla utrzymania prawidłowej kondycji skóry całego ciała niezbędne są kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, dlatego to na nie najlepiej stawiać podczas pielęgnacji.

 

Dlaczego warto systematycznie pielęgnować skórę?

Stan nieleczonej popękanej skóry bez nawilżania będzie się tylko pogarszał. Z czasem pojawią się nieprzyjemne dolegliwości takie jak pieczenie i swędzenie oraz trudno gojące się rany. Skóra to jedna z najbardziej delikatnych tkanek w ciele człowieka, jest bardzo wrażliwa zarówno na chłód, wiatr, jak i przegrzanie. Jeżeli jednak zapewnimy jej odpowiednią ilość składników odżywczych, nie tylko wzrośnie szybkość jej regeneracji, ale także wzmocnią się komórki oraz warstwa zewnętrzna, dzięki czemu nie będzie tak szybko ulegać przesuszeniu i odparzeniom.

Regularna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, ponieważ już jedno wyjście na mróz, kontakt ze zbyt ciasną odzieżą czy przegrzanie mogą powodować zaczerwienienia i szorstkość. Wykorzystując odpowiednie suplementy do skóry, zapewniamy jej optymalną ochronę, znacznie zmniejszając ryzyko uszkodzeń.

 

Czym pielęgnować skórę? EstroVita Skin – optymalne źródło kwasów omega

EstroVita Skin to innowacyjny suplement diety, który stanowi unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3-6-9 niezbędnych nam do zachowania zdrowej kondycji skóry. W produkcie znajdziemy składniki naturalne, z których każdy charakteryzuje się potwierdzonym działaniem w zakresie utrzymania zdrowej skóry.

 

W EstroVita Skin znajdziemy mieszaninę:

– oleju lnianego;

– oleju z wiesiołka;

– oleju z ogórecznika;

– oleju z czarnej porzeczki.

 

Ten suplement to doskonale wchłanialna przez skórę kompozycja kwasów omega, które mają kluczowe znaczenie w nawilżeniu i odżywieniu skóry. Sprawiają, że staje się ona jędrniejsza, gładsza i pozbawiona zaczerwienień. W przypadku popękanej skóry składniki zawarte  w EstroVicie Skin pomogą złagodzić dolegliwości swędzenia i pieczenia oraz wpłyną na szybką regenerację naskórka i redukcję rozwarstwień. Systematyczna pielęgnacja skóry kwasami omega sprawi, że stanie się ona mniej wrażliwa na czynniki drażniące i zawsze będzie w świetnej kondycji.