Skóra sucha wymaga dobrego nawilżenia. Nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Warto więc dobrze ją odżywiać, wybierając wartościowe produkty i nie zapominając jednocześnie o piciu dużych ilości wody. Drugą kwestią jest pielęgnacja, a właściwie regularne używanie nawilżających maseczek. Warto do nich dodawać odrobinę preparatu EstoVita Skin. Suplement EstroVita Skin pomaga zachować zdrową skórę. Odżywia skórę suchą i skłonną do alergii, zapobiega również utracie wody z naskórka, wspomagając równocześnie jej elastyczność. Oprócz tego pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a także bierze udział w procesie podziału komórek. Naturalne oleje roślinne nie tylko dostarczają organizmowi kwasów omega, ale także wpływają na wytworzenie się naturalnej bariery lipidowej skóry. Poznaj przepisy na skuteczne maseczki.

 

Maseczka z żółtka

 

Rozgrzaną, na przykład po kąpieli, skórę twarzy, przykryj maseczką wykonaną z żółtka jajka z dodatkiem jednej łyżeczki EstoVity Skin. Całość starannie wymieszaj i rozprowadź na skórze twarzy i szyi. Pozostaw mieszankę na około pół godziny, po czym zmyj ją ciepłą wodą. Kurze jajko to dobre źródło witaminy A.

 

Maseczka z siemienia lnianego

 

Wystarczy, że przygotujesz papkę z siemienia lnianego, mieszając ciepłą wodę z ziarnami i odstawiając na chwilę. Ciepłą mieszankę z około dwóch łyżek z siemienia i filiżanki wody, z dodatkiem łyżki EstroVity Skin, rozprowadź na twarzy i pozostaw ją na około 15 minut. Po tym czasie całość zmyj. Od razu poczujesz jej nawilżający efekt, skóra stanie się bardziej gładka.

 

Maseczka z awokado

 

Połowę miąższu awokado rozdrobnij widelcem, a następnie wymieszaj z żółtkiem jednego jajka, kilkoma kroplami soku z cytryny, a także z łyżeczką EstroVity Skin. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na skórę twarzy oraz szyi i pozostaw ją na 20 minut. Po tym czasie zmyj całość ciepłą wodą. Awokado ma właściwości pielęgnacyjne, ponieważ to dobre źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ten efekt pogłębi dodatek EstroVity Skin, zawierającej łatwo przyswajalne kwasy omega.

 

Maseczka z winogron

 

Maseczka winogrona jest zdecydowanie najłatwiejsza w przygotowaniu. Wystarczy tylko rozgnieść widelcem kilkanaście owoców. Winogronową papkę należy umieścić na twarzy i usunąć ją chusteczką po 15 minutach.