Wszyscy marzymy o tym, by lato trwało wiecznie. To jednak niemożliwe w naszej szerokości geograficznej i zawsze nadchodzi jego kres. A wraz z nim koniec wakacji, co dla dzieci i wielu dorosłych korzystających z urlopu oznacza także koniec laby. W tym roku zawczasu przygotuj swoją kuchnię i spiżarnię na powrót do szkoły i pracy.

 

Podstawą jest zatroszczenie się o drugie śniadania pakowane na wynos. Są one zdrowe, ale również smaczne i tańsze niż gotowe produkty. Zamiast wydawać pieniądze na tuczące drożdżówki z kiosku, lepiej odłożyć fundusze kolejne wakacje.

 

Przede wszystkim zaopatrz każdego członka rodziny w pasujący mu pojemnik na drugie śniadanie. Ich wybór na rynku jest ogromny. Zajdziesz takie z przegródkami, oddzielnym pojemniczkiem na sos, sztućcami, a także przeznaczone specjalnie na sałatki oraz idealne na małe przekąski. Dla dziecka bez trudu dobierzesz pojemnik z ulubionym bohaterem z bajki, sportowcem lub zwierzakiem.

 

Co zapakować do takiego pojemnika? Tradycjonalistom zaproponować można kanapki. Zdrową alternatywą będzie dodanie do nich dużej ilości warzyw i ewentualnie chudej wędliny. Podstawą jest pieczywo pełnoziarniste. To z mąki pszennej warto całkiem wyeliminować.

 

Inną propozycją są pokrojone na mniejsze kawałki tortille, w których środku znajdzie się miejsce dla sałaty, ogórka i papryki. Posmarowane cienką warstwą ulubionego twarożku albo domowego majonezu nie będą suche, za to bardzo wygodne do zjedzenia.

 

Zdrowe ciastka owsiane to kolejna propozycja warta rozważenia. Na podobnej zasadzie przygotować można również warzywne muffinki, które po upieczeniu i schowaniu w lodówce można jeść przez kolejne 2-3 dni.

 

Świeże warzywa lub owoce to także dobry wybór. Warzywa pokrojone w słupki można podawać z dodatkiem, na przykład humusem lub sosem jogurtowym. Ta wersja jest nie tylko bardzo zdrowa, ale również smaczna.

 

Zadbaj także o zdrowe dodatki do potraw – idealnie sprawdzi się EstroVita, która składa z kompozycji aż czterech olejów roślinnych. Jej składniki są doskonałym źródłem kwasów Omega, a także witamin. Przyda się wszystkim osobom w trakcie intensywnego wysiłku intelektualnego, ale także fizycznego. Wygodna forma płynu ułatwia aplikację. Ten nutraceutyk dodawać można do sosów, sałatek, koktajli, czy po prostu od soku. Występuje także w wersji dla dzieci (EstroVita Kids).