Lato to czas beztroski, zabawy i urlopów, ale udany wypoczynek wcale nie musi odbywać się wiele kilometrów od domu. Niezależnie od ilości narzucanych Ci obowiązków pamiętaj, że Ty również masz prawo odpocząć i zrobić dla siebie coś wyjątkowego w te piękne, letnie dni. Poznaj sposób na to, jak w prosty sposób wnieść odrobinę słońca w swój zwykły dzień i skutecznie poprawić sobie humor.

Owocowa terapia

Świeże owoce to coś, za czym tęsknimy przez całą zimę. Warto więc o nich nie zapominać i skorzystać z ich mocy! Możemy dowolnie eksperymentować z łączeniem smaków, które składają się na pyszne i pożywne koktajle lub sałatki owocowe. Miks banana z ananasem i papają zabierze Cię wprost na piękną Dominikanę, banan z kakao i mlekiem kokosowym otworzy przed nami pejzaż Kuby, a figi w połączeniu z bananem i mlekiem sprawi, że poczujesz się jak na greckiej plaży. Nie bez przyczyny w każdym z tych przepisów znajduje się banan, bowiem jest udowodnione, że jego spożycie podnosi poziom serotoniny w mózgu, a ta bezpośrednio odpowiedzialna jest za dobry humor.

Do przygotowanych koktajli warto dodać 5 ml ulubionej EstroVity – to skuteczna broń w walce ze złym samopoczuciem! EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Nasze produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej 4 olejów roślinnych. Opracowana przez markę technologia wytwarzania estrów etylowych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pozwoliła na stworzenie całej linii preparatów. Są to tak zwane nutraceutyki, czyli produkty wykazujące działanie żywności funkcjonalnej, jak również suplementów diety.

Moc słońca

Nie od dzisiaj wiadomo o korzystnym wpływie słońca na pracę naszego organizmu oraz nasze samopoczucie. Witamina D3, zwana inaczej witaminą słońca, którą w większości syntezujemy dzięki promieniom słonecznym padającym na naszą skórę. Kąpiele słoneczne są dobrym sposobem na poprawę nastroju, niezależnie od tego czy zażywamy ich na plaży, czy w trakcie spaceru po parku.

Szukanie nowych aktywności czy miejsc to wspaniała przygoda, która zapewnia wiele pozytywnych emocji. Nie ma na to lepszej pory niż ciepłe, letnie wieczory, kiedy słońce chowa się za horyzont o późnych porach, a powietrze ma ten niepowtarzalny zapach. Odkrywanie nowości to również rozwijanie pracy swojego mózgu w innych warunkach niż codzienne oraz możliwość na całkowitą zmianę w swoim życiu. Nie bój się więc poznawać i próbować, ponieważ możesz skończyć z interesującymi znajomościami na długie lata, nowym hobby, a nawet ze zmianą miejsca swojego zamieszkania. Takie zmiany korzystnie wpływają na nasze postrzeganie samych siebie i pozwalają na odczuwanie satysfakcji.

Pamiętaj, aby latem szczególnie dbać o swoją skórę, która częściej wystawiana jest na działanie promieni słonecznych. Choć są one dla nas cenne, tak na dłuższą metę mogą spowodować podrażnienia, a nawet poparzenia. Zabezpiecz zatem skórę ciała na dzienne eskapady odpowiednim filtrem, wieczorem natomiast zrób dla siebie oczyszczającą maseczkę. Pomocna okaże się EstroVita Skin stworzona z myślą o osobach dbających o kondycję skóry!

Lato to długo wyczekiwana pora roku, którą chcemy celebrować niemal każdego dnia. Pamiętaj, aby dobrze przygotować do niego swój organizm! Sięgaj po jego dobrodziejstwa – orzeźwiające owoce, pyszne koktajle czy satysfakcjonujące kąpiele słoneczne. Zapewnij sobie codzienną porcję ruchu wybierając się na spacer wieczorową porą. Twój organizm Ci za to podziękuje!