Każda z nas chciałaby móc się pochwalić lśniącymi gęstymi włosami. Niestety im dłuższe, tym powszechniejszy staje się problem rozdwojonych końcówek. Połamane, przesuszone włosy są znakiem wołania o pomoc, dlatego należy postarać się o odpowiednią pielęgnację. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na odżywcze maseczki, które pomogą zregenerować i odżywić twoje włosy.

 

Domowa maseczka z jajka

Jajko charakteryzuje się wieloma wartościami odżywczymi, które wpływają na komórki włosów, poprawiając ich zdrowie i wygląd. Są bogatym źródłem białka oraz zdrowych kwasów tłuszczowych – składników, dzięki którym możemy zregenerować rozdwojone końcówki.

Przygotowanie maseczki jest bardzo proste. Żółto jajek wystarczy rozmieszać z 2-3 łyżkami oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz 1 łyżką miodu. Maseczkę nakładamy na włosy i pozostawiamy na ok. 30 minut, po czym dokładnie spłukujemy, a włosy myjemy szamponem.

Maseczka z żółtka jaja pomoże odżywić i wzmocnić włosy, jednak dla lepszych efektów należy stosować ją regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

 

Maseczka z olejów naturalnych

Zdrowe kwasy tłuszczowe to substancje, które bardzo korzystnie działają na kondycję naszych włosów. Warto więc wykonywać maseczki z oleju kokosowego, arganowego, oliwy z oliwek lub wykorzystać jako maseczkę suplement o nazwie Estrovita. Stanowi on połączenie kwasów omega 3-6 i 9 o skoncentrowanej zawartości, uzyskanych z najlepszych olejów roślinnych. Taka kompozycja z pewnością wzmocni i nawilży nasze włosy.

Naturalny olej wystarczy nałożyć na zniszczone końcówki i owinąć je folią, a potem ręcznikiem. Po 10 minutach wystarczy umyć włosy lekkim szamponem. Efekty widać od razu!

 

Maseczka na włosy z mleka i śmietany

Łyżkę śmietany mieszamy z połową szklanki mleka. Nakładamy na włosy na 20 minut, po czym zmywamy i myjemy je szamponem. Zawarte w mleku proteiny odżywią włosy, a dzięki kwasom tłuszczowym ze śmietany, staną się one bardziej nawilżone i mocniejsze.

 

Maseczka z aloesu

Aloes to roślina znana ze swoich właściwości regenerujących. Doskonale nawilża suche włosy, poprawiając kondycję końcówek. W sklepach z kosmetykami znajdziemy gotowe żele z aloesu, jednak możemy taką maseczkę wykonać także samodzielnie.

 

Z zewnętrznych liści aloesu wybieramy żelową konsystencję. Mieszamy ją łyżeczką witaminy C w proszku i witaminą E (możemy ją uzyskać z ampułki dostępnej w sklepie). Nakładamy na włosy na ok. 20 minut, po czym spłukujemy. Dzięki wartościom odżywczym aloesu nasze włosy na długi czas pozostaną mocne, lśniące i gęste.