Promienie słoneczne są niezbędne dla ludzkiego organizmu. To właśnie dzięki nim możliwe jest syntezowanie witaminy D. Jednak nadmiar promieniowania UV już taki dobry nie jest. Przede wszystkim przyśpiesza on proces starzenia się skóry. Dodatkowo może również wywołać czerniaka – wyjątkowo groźny nowotwór skóry.

 

Kremy z filtrem

 

Gdy zaczyna się wiosna i pojawia się coraz więcej słonecznych dni, należy zmienić swój codzienny krem. Powinien mieć on lekką formułę, ale jednocześnie wysoki wskaźnik SPF. To wartość wyrażana w liczbach określająca poziom filtra. Najlepiej jest stosować kremy SPF 30 i więcej. Dodatkowo rodzaj kremu dopasowuje się oczywiście do swojego typu skóry. Znowu po to, aby jej nie przeciążać i nie zatykać porów.

Pierwsze słoneczne dni powinny być  również momentem rezygnacji z cięższych preparatów i zabiegów, takich jak peeling mechaniczny. Kremy z witaminą C to złe rozwiązanie, ponieważ ta utlenia się pod wpływem słońca. Najlepiej z nich zrezygnować albo przynajmniej stosować wyłącznie na noc. Krem z kwasami, zwłaszcza migdałowym oraz glikolowym to także nie jest najbardziej zalecane wyjście. Powodują one bowiem złuszczanie się naskórka. Dodatek słońca sprawia, że mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia.

 

Jakie zabiegi warto przeprowadzić?

 

Przed urlopem warto jest wziąć pod uwagę wszelkie zabiegi, których celem jest nawilżenie skóry w jej najgłębszych partiach. Do tego typu propozycji należy mezoterapia oraz rewitalizacja. Takie zabiegi skutecznie przygotują skórę na kontakt z intensywnym słońcem, a dodatkowo mają również działanie przeciwstarzeniowe.

Warto pamiętać także o wewnętrznym nawilżeniu skóry. Trzeba pić minimum dwa litry wody dziennie, przy bardzo ciepłej pogodzie – jeszcze więcej. Dzięki dodatkowej dawce płynów skóra nawilży się od środka, będzie bardziej wygładzona i zaprezentuje się o wiele lepiej. Nie zapomnij także o kapeluszu. Za jego sprawą nie grozi Ci udar cieplny, ochronisz również włosy i skórę twarzy przed wpływem czynników zewnętrznych. Najlepiej jest unikać ekspozycji skóry na słońce w godzinach od 10 do 14, a nawet do 16. Wówczas promienie najmocniej operują, a wiosenne słońce ma najbardziej negatywny wpływ na skórę.