Zdrowe i mocne paznokcie to jeden z elementów potwierdzających, że z organizmem wszystko jest w porządku. W jaki sposób osiągnąć taki olśniewający efekt?

Podstawą jest urozmaicona dieta, która dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych dla niego substancji, w tym także składników mineralnych. Takich elementów nie może zabraknąć w Twojej diecie:

 

Magnez

 

Magnez to pierwiastek odpowiedzialny za to, że paznokcie są mocne. Jeżeli nie chcą one Ci rosnąć, szybko się łamią i rozdwajają, zadbaj o jedzenie produktów pełnoziarnistych oraz zielonych warzyw. Od czasu do czasu sięgnij również po czekoladę – ale gorzką, prawdziwą.

 

Cynk

 

Cynk także jest istotny dla zdrowia paznokci, dzięki niemu na ich powierzchni nie pojawiają się białe plamki. Znajdziesz go w rybach, owocach  morza, kiełkach soi oraz pestkach dyni i słonecznika.

 

Krzem

 

Krzem przeciwdziała kruchości paznokci. Jego źródłem mogą być warzywa bulwiaste.

 

Kwasy omega-3

 

Kwasy omega-3 to bardzo istotny element na drodze do pięknych paznokci. Ten element znaleźć można przede wszystkim w olejach oraz rybach morskich. Doskonałym źródłem zbilansowanych kwasów omega jest preparat EstroVita. To właśnie on składa się z doskonałego kompleksu aż czterech olejów roślinnych. Poza kwasem omega-3, dostarcza on także witaminę E.

 

Witaminy

 

Oprócz witaminy E znaczenie ma także sięganie po witaminy A oraz C. Znaleźć je można przede wszystkim w świeżych warzywach i owocach, na które sezon właśnie nadchodzi. Witaminy z grupy B poprawiają wygląd paznokci, a odnaleźć je można między innymi w awokado, ziemniakach, szpinaku, drożdżach oraz rybach i warzywach strączkowych.