Każdego dnia narażamy swoją skórę na działanie niekorzystnych dla niej bodźców. Otarcia, przesuszenia i nadwrażliwość to tylko niektóre z nich. Chcąc zachować jędrność, młodość i zdrowy wygląd naszej skóry nie możemy zapominać o jej pielęgnacji. Oto przepis na to, jak zregenerować przemęczoną skórę i przywrócić jej dawny blask.

Peelingi

Ten powszechnie znany i prosty sposób pozwala na pozbycie się martwego naskórka, zwiększając dopływ tlenu do głębszych partii skóry, a także ułatwiając wchłanianie się pożądanych związków na dalszych etapach pielęgnacji. Najpopularniejszą formą peelingu jest mechaniczne ścieranie przy pomocy domowych mieszanek i gotowych preparatów typu scrub (o grubych, intensywnie działających ziarnach i drobinkach) i gommage (w formie nakładanego kremu, który po zaschnięciu zostaje ścierany. Od niedawna panuje trend na peelingi typu peel-off, czyli kremu, który po zaschnięciu tworzy trwałą maskę, odrywaną od ciała jako jedna płachta. Oprócz peelingów mechanicznych możemy wymienić wiele innych, mniej popularnych metod. Choć nie wszystkie możemy wykonać w domowym zaciszu, to istnieje wiele gabinetów kosmetycznych oferujących tego typu zabiegi, są to peelingi:

  • chemiczne – wnikające głęboko w warstwy skóry mieszanki kwasów i innych substancji, zalecane do stosowania wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Głębokie peelingi tego rodzaju znacząco spłycają zmarszczki oraz blizny, co pokazuje jak silny dla naszej skóry jest to zabieg. Po peelingu chemicznym skóra potrzebuje kilku dni na regenerację.
  • enzymatyczne – mieszanka stworzona z wyciągów roślinnych i owocowych, oczyszczająca skórę bez potrzeby jej pocierania. Jest to zabieg, który bezpiecznie możemy wykonać w domowym zaciszu, szczególnie polecany dla osób o skórze wrażliwej i naczynkowej.
  • fizyczne – specjalistyczny rodzaj peelingu opierający się na działaniu światła lasera lub krioterapii ciekłym azotem. Jego działanie pobudza produkcję kolagenu, który zapewnia naszej skórze elastyczność oraz normalizuje poziom melaniny zapobiegając przebarwieniom.

Kwasy tłuszczowe omega

NNKT biorą czynny udział w utrzymaniu właściwego dla skóry nawodnienia, gdyż wchodzą one w skład substancji międzykomórkowej zewnętrznej warstwy naskórka. Przyjmowane doustnie kwasy omega 6 wzmacniają skórę od środka, tworząc barierę zapobiegającą utracie przez nią wody. To ważne, aby zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, ponieważ przesuszona jest podatna na działanie alergenów oraz bakterie. EstroVita Skin to suplement diety stworzony na bazie kwasów omega z dodatkiem witamin A, D i E, które jako antyoksydanty wpływają spowalniająco na proces starzenia się skóry, redukują jej pękanie a także powstawanie przebarwień.

Pielęgnacja

Najważniejszym krokiem w celu zachowania zdrowej, gładkiej i młodej skóry jest jej codzienna pielęgnacja. Aby w pełni zaspokoić potrzeby naszej skóry powinna być ona kilkufazowa:

  • demakijaż – to najważniejszy element dla naszej skóry, bowiem zalegające w porach resztki makijażu zapychają ją, uniemożliwiając odpowiednią wymianę tlenu i wody. Środek do demakijażu powinien być dobrany odpowiednio do typu skóry, odpowiednio nawilżając ją lub zapobiegając produkcji łoju.
  • tonizacja – stosowanie tonika pomaga przywrócić naszej skórze równowagę pH, głęboko oczyszcza pory a także zwęża je, chroniąc przed osadzającym się kurzem i pyłem z powietrza.
  • nawilżanie – niezależnie od typu skóry, każda wymaga nawilżania, ponieważ przyspiesza to czas jej regeneracji oraz zapobiega wysuszaniu. Przy wyborze kremów nawilżających również należy zwrócić uwagę na to, aby był on dopasowany do naszych potrzeb. Krem powinien być nakładany zarówno wieczorem, jak i przed nałożeniem makijażu, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony.

Nasza skóra codziennie wystawiana jest na wiele prób, przez co może być osłabiona. Chrońmy ją i wspomagajmy!