Codziennie mamy mnóstwo powodów do spotkania się z niewidzialnym, acz wyczuwalnym wrogiem – stresem. Ważne spotkanie, konferencja, egzamin to tylko kilka przykładów, jakie mogą wywołać u nas bóle głowy, brzucha, nudności. Zdarza się, że stres bywa motywujący, jednak dla większości jest barierą niemal nie do pokonania. Pojawia się pytanie: czy można zredukować stres?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu, który pomógłby pozbyć się stresu raz na zawsze, niemniej istnieje kilka metod mogących pomóc nam w trudnych sytuacjach. Wśród nich można znaleźć poszukiwania wsparcia otoczenia, konfrontację czy samokontrolę. Następstwa stresu mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Długotrwały stres może prowadzić do:

  • bezsenności;
  • lęku i ataków paniki;
  • trudności w oddychaniu;
  • nerwicy.

Osoby ciągle poddane stresowi mają dość niską samoocenę, nie są zadowolone z życia, a ich relacje międzyludzkie zaczynają pękać jak mydlana bańka. Pośpiech i trudności dnia codziennego nie ułatwiają zadania. Podobnie jak zbyt duża presja, jaką często sami na siebie nakładamy. Długotrwałe uczucie stresu bywa destrukcyjne niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Od złego samopoczucia, po niewyjaśnione bóle części ciała, aż do nerwicy, czy depresji. Jak sobie zatem radzić?

Powiedz stresowi stop!

Choć wydaje się to banalne, tak ogromne znaczenie odgrywa nasze podejście i nastawienie do stresującej nas sytuacji. Ciągłe dołowanie się czy wmawianie sobie, że coś pójdzie nie tak nie nastraja pozytywnie – wręcz przeciwnie, wzmaga poczucie beznadziei. Znacznie lepiej pomyśleć, że wszystko pójdzie dobrze!

Co jeszcze może nam pomóc?

  • Zdrowy tryb życia – codzienna porcja witamin i minerałów pozytywnie wpływają na samopoczucie i energię, dzięki czemu nasze nastawienie zmienia się. Chcąc wesprzeć swój organizm sięgnij po dodatkową suplementację kwasów omega. Idealną propozycją będzie EstroVita MEN stworzona z myślą o współczesnym mężczyźnie – żyjącym szybko i odważnie, chwytającym życie garściami, oczekującym tego co najlepsze. EstroVita MEN to suplement diety z serii EstroVita ułatwiający zachowanie kondycji, sprawności i sił witalnych jak najdłużej. Dzięki zawartości doskonałej proporcji kwasów tłuszczowych w z grupy Omega i kompozycji witamin A, D, E i K, wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku, dbając o ich mocne i zdrowe kości (witamina K), prawidłowe funkcjonowanie mięśni (witamina D) i sprawny układ immunologiczny (Beta-karoten). W produkcie znalazł się pochodzący z owocu granatu unikatowy kwas Omega-5, uważany za symbol zdrowia, energii i młodości.
  • Sport – maksyma „sport to zdrowie” znana jest niemal na całym świecie. Wysiłek fizyczny jest znakomitym sposobem na odreagowanie i wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Dowolność w wyborze idealnej dyscypliny jest sporo – możemy postawić na siłownię, jogging czy pływanie. Dzięki aktywności fizycznej dochodzi do wytwarzania się endorfin, znanych pod potocznym pojęciem „hormonów szczęścia”.
  • Znajdź chwilę dla siebie – zaczerpnij oddechu przy ulubionym filmie, pograj w grę, wyjdź z kolegami. Czynności te pozwolą na pozbycie się napięcia, a interakcja z innymi pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie – pod warunkiem, że w danym momencie masz na nią ochotę.
  • Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu – sen jest podstawową potrzebą organizmu. To dzięki niemu nasze ciało regeneruje się, co powoduje znacznie lepszą efektywność.

Ze stresem można sobie poradzić, jednak by to zrobić trzeba pamiętać o kilku ważnych elementach. Jeśli jednak nie jesteś w stanie opanować towarzyszącego ci napięcia – skorzystaj z pomocy specjalisty.