Zwykle suchej skóry spodziewamy się w okresie zimowym, kiedy mroźne temperatury oraz ogrzewanie znacznie wysuszają powietrze. Niestety latem, szczególnie w wyjątkowo ciepłych miesiącach, nasza skóra również wymaga dodatkowej pielęgnacji, która uchroni ją przed pieczeniem i odstającymi skórkami.

 

Pielęgnacja skóry latem #1: Uważaj na słońce

 

Opalając się w parku czy na plaży zwykle pamiętamy o tym, aby uprzednio skorzystać z ochrony, jaką zapewnia nam krem z filtrem. Niestety na co dzień często ignorujemy potrzebę jego użycia, nawet wtedy gdy planujemy dłuższy spacer po mieście, lub spodziewamy się dłuższego oczekiwania na słońcu. Skóra, szczególnie wrażliwa, musi być chroniona w miejscach odsłoniętych kremem z niskim filtrem przez cały czas. Obecnie na rynku znajdziemy również szeroki wachlarz podkładów z filtrem UV dla kobiet, które chcą pięknie wyglądać i zadbać o swoją cerę.

 

Pielęgnacja skóry latem #2: Woda także wysusza

 

Lato to okres częstych kąpieli w basenie i morzu, a także odświeżania się pod prysznicem. Choć sprawia nam to ogromną ulgę w upalne dni, naszej skórze już niekoniecznie. Baseny pełne chloru, słona woda i ekspozycja mokrego ciała na delikatny wiatr sprawia, że skóra szybko się przesusza. Chcąc cieszyć się z tych letnich aktywności dowoli starajmy się po wysuszeniu ciała stosować szybko wchłaniający się balsam lub lotion nawilżający, a w przypadku cery płyn micelarny – także po każdym myciu.

 

Pielęgnacja skóry latem #3: Zadbaj o skórę od środka

 

Odpowiednie nawodnienie to całkowita podstawa w walce o nawilżoną skórę oraz zdrowe ciało. Kiedy temperatury rosną, my w naturalny sposób tracimy duże ilości wody pocąc się, a także parując. 8 szklanek wody dziennie to cel, jaki powinniśmy sobie obrać w tym okresie. Słodkie napoje, a nawet herbata, nie nawadniają nas w odpowiedni sposób, a nawet potrafią wywoływać utratę wody przez znajdujące się w nich składniki. Na szczęście w prosty, szybki i zdrowy sposób możemy urozmaicić sobie dzienną dawkę płynów, dodając do wody miodu, plastrów cytryny, ogórka lub imbiru, a także zamrożone owoce.

Przy skórze delikatnej i szybko przesuszającej się nie bójmy się skorzystać z pomocy suplementów diety, ale wybierając je zwróćmy uwagę na etykiety. Niewiele z dostępnych na rynku „wspomagaczy” korzysta z działania naturalnych składników, a to właśnie one wykazują się lepszym działaniem. EstroVita Skin to preparat stworzony z miłości do natury i w trosce o zdrową skórę. Jego zbilansowana formuła opiera się na działaniu kwasów omega-3 a także witamin z grupy A, D i E, które poprawiają nawilżenie skóry, utrzymują ją bardziej jędrną i spowalniają procesy starzenia się komórek.

 

Pielęgnacja skóry latem #4: Unikaj klimatyzacji

 

Jeżeli mamy taką możliwość, starajmy się nie przesadzać z klimatyzacją. Choć przynosi ulgę w gorące, letnie dni, często zapominamy o jej szkodliwym wpływie na nasze zdrowie. Nie tylko wychładza ona organizm i zaburza jego naturalny cykl, lecz także znacząco wyciąga wodę z powietrza, co odbija się na naszej skórze oraz drogach oddechowych. Niestety większość z nas nie ma możliwości regulowania temperatury w miejscu pracy do swoich potrzeb, w takim wypadku środkiem awaryjnym jest częstsze nawilżanie przy pomocy mgiełki, lub skorzystanie z pomocy nawilżacza powietrza.

 

Pielęgnacja skóry latem #5: Uważaj na uszkodzenia skóry

 

Kiedy skóra staje się wyjątkowo wrażliwa, łatwo jest o jej uszkodzenie. Obtarcia, poparzenia słoneczne i małe ranki to częste i dokuczliwe problemy, z jakimi się wtedy spotykamy. Aby sobie z nimi poradzić sięgajmy po żele aloesowe, które łagodzą swędzenie i pieczenie sprawiając tym samym, że nie pocieramy wrażliwego miejsca, a także znacznie przyspieszają gojenie i są bezpieczne dla skóry.