To one odpowiadają za nasze samopoczucie, lepszy nastrój, a także zdrowie – siły witalne. Niski ich poziom może sprawić, że czujemy się gorzej, nie mamy motywacji do działania, a nasz organizm zaczyna manifestować. Pośpiech, stres, codzienny natłok obowiązków – wszystkie te czynniki odbijają się na naszych siłach witanych, które – niestety – mają swoje granice. Kiedy nasze siły witalne są „naładowane” jesteśmy pełni energii, mamy mnóstwo motywacji, a niemożliwe niemal nie istnieje. Problem pojawia się w chwili, gdy opadamy z sił. Zobacz, jak możesz poprawić swoje siły witalne i cieszyć się każdym dniem!

Czym dokładnie są siły witalne?

Siły witalne to inaczej wewnętrzna siła, która w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Inaczej mówiąc – na siły witalne wpływa prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wydajność, efektywność i samopoczucie. Witalność i siły witalne korelują z równowagą i harmonią – zarówno fizyczną jak i emocjonalną. Prawidłowy poziom witalności niesie za sobą wiele pozytywnych czynników – między innymi dzięki nim jesteśmy zmotywowani do działania, chcemy coś robić, nie jesteśmy bierni i bierzemy z życia pełnymi garściami. Siłom witalnym należy jednak pomagać – z czasem mogą ulecieć i nieszybko wrócić.

Jak zadbać o siły witalne?

Problem utraty sił witalnych dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Najczęstszym objawem braku sił witalnych jest ogólne osłabienie organizmu – ospałość, apatia, pogorszenie się samopoczucia. Stan zdrowia nie zależy jedynie od sił witalnych – to także w dużej mierze zasługa odpowiednich witamin, minerałów i składników odżywczych, od których w dużej mierze zależy forma organizmu. Niedobory witamin są jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia się naszego samopoczucia i tym samym utraty sił witalnych. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o prawidłową dietę, która bogata będzie w owoce i warzywa. Nie zapominajmy także o magnezie i wapniu, oraz witaminie C i D.

Wspomóż swój organizm kwasami tłuszczowymi omega. Suplementy diety linii EstroVita to produkty o wysoce skoncentrowanych kwasach Omega -3, – 6, -9. EstroVita Immuno zwiera starannie dobraną kompozycję kwasów tłuszczowych z grupy Omega w doskonałej proporcji Omega-3/Omega-6 oraz kompleks witamin A, D, E, K. Witamina A i D pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a obecność oleju z czarnej porzeczki przyczynia się do wzmocnienia całego organizmu. Mężczyznom dedykowana jest natomiast EstroVita MEN zawierająca nie tylko kwasy omega 3, 6 i 9, ale i unikatowy kwas Omega-5, który wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku. Kwas omega 5 izolowany jest z oleju z owocu granatu, który uznawany jest za symbol męskości i płodności. Unikalna kompozycja olejów roślinnych i witamin dba o zdrowie oraz doskonałą formę mężczyzn.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej! Jak powszechnie wiadomo uprawianie sportu podnosi poziom wydzielanych się endorfin, które nazywane są hormonami szczęścia. To one w dużej mierze redukują stres i wpływają na poprawę nastroju. Między innymi dlatego powinniśmy w naszym codziennym planie dnia uwzględnić – nawet delikatny – trening lub spacer. Zobaczysz, że w niedługim czasie poprawi się Twoje samopoczucie, a i sylwetka na tym skorzysta!

Po ciężkim dniu marzymy tylko o tym, aby się zrelaksować. Również dla sił witalnych ważny jest odpowiedni odpoczynek. W ciągłym stresie i braku choć chwili dla siebie nasz organizm zacznie dawać sygnały, że coś jest nie tak – nie powinniśmy tego lekceważyć! Zadbaj o siebie i wygospodaruj kilka chwil na odpoczynek. Zrelaksuj się w wannie, posłuchaj ulubionej muzyki, zanurz się w świat fantazji czytając książkę lub obejrzyj film. Te proste czynności pozwolą Ci na ponowne „naładowanie baterii” dzięki czemu kolejny dzień przywitasz z uśmiechem na twarzy!