Dobre samopoczucie wpływa na cały nasz dzień – to od niego, w dużej mierze, zależy, jak odbieramy różne sygnały z otoczenia i jak na nas wpływają. Jednego dnia mała drobnostka doprowadza nas do furii, innego nie robi to na nas wrażenia. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, by cieszyć się każdym dniem? Podpowiadamy!

Dieta

Choć zabrzmi to banalnie tak zdrowe odżywianie się i prawidłowa suplementacja pozytywnie wpływają nie tylko na nasz organizm, ale i samopoczucie. Włącz do diety więcej warzyw i owoców, ogranicz spożywanie cukru i soli, częściej sięgaj po produkty pełnoziarniste. Staraj się spożywać produkty nieprzetworzone. Nie zapomnij o odpowiednim dla siebie nawodnieniu organizmu! Zawarte w płynach minerały korelują z naszym samopoczuciem – ich niedobór sprawia, że częściej odczuwamy dyskomfort.

O dobroczynnej dla organizmu roli kwasów omega wiadomo nie od dziś. Dla dobrego samopoczucia istotne jest nie tylko ich regularne dostarczanie, ale również proporcja między poszczególnymi kwasami. Suplement diety EstroVita to unikalna mieszanka estrów etylowych kwasów omega uzyskana z aż czterech olejów roślinnych, które pokrywają 100% dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy tłuszczowe z grupy omega w doskonałych proporcjach.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna idzie w parze z dobrym samopoczuciem, ponieważ podczas ćwiczeń dostajemy zastrzyku endorfin, nazywanych hormonami szczęścia. Odpowiednia ilość ruchu jest zatem zbawienna dla naszego organizmu – wspiera układ immunologiczny, zmniejsza ryzyko występowania chorób serca, obniża ciśnienie oraz reguluje poziom cukru we krwi. To jednak nie jedyne zalety aktywności fizycznej.

Podczas wysiłku fizycznego nasz organizm nie tylko wytwarza endorfiny, ale i inne substancje, które mogą działać relaksująco, a nawet przeciwbólowo. Mowa tutaj o dopaminie, serotoninie i fenyloetyloaminie. Nic więc dziwnego, że w trakcie, lub po treningu otrzymujemy pozytywny zastrzyk energii.

Pozwól sobie na odpoczynek

Trudy codzienności zmuszają nas nieraz do dawania z siebie nie 100, a 200 procent siły. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o odpoczynek, w którym naładujemy baterie i z uśmiechem wejdziemy w kolejny dzień. Choć czasem to nie łatwe, tak znalezienie kilku chwil dla siebie bywa zbawienne. Odpręż się oglądając film lub czytając książkę. Odcięcie się od rzeczywistości sprawi, że zupełnie inaczej spojrzysz na daną sytuację. Odpoczynek w dużej mierze wpływa na nasz poziom efektywności, ale i poprawia samopoczucie. To takie proste!

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Sen jest kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas snu regenerujemy siły, co ma niebagatelny wpływ na to, jak przywitamy nadchodzący dzień. Zbyt mała ilość snu może negatywnie wpłynąć na produktywność, umiejętność logicznego myślenia, koncentrację oraz samopoczucie. Każdy z nas zna uczucie, kiedy niewystarczająca ilość snu potrafiła zepsuć cały dzień. Wprowadzając te proste elementy do swojego życia w niedługim czasie zobaczysz rezultaty, które pozytywnie Cię zaskoczą. Twoja kreatywność i efektywność wzrośnie, poprawi się Twoja motywacja, a każdy dzień powitasz z nową energią. Zdrowy tryb życia, a co za tym idzie – poprawa samopoczucia jest możliwa, jednak potrzeba wytrwałości i regularności. Osiągając dobre samopoczucie nabierzesz nowych perspektyw, za co podziękuje Ci nie tylko ciało, ale i dusza.