Po ciąży większość kobiet zmaga się z problemem wypadających włosów. I choć nie jest to proces stały, tak bywa niekomfortowy i stresujący. W trakcie ciąży zazwyczaj włosy stają się grubsze, bardziej lśniące i gęstsze, co niestety zmienia się po urodzeniu dziecka. Warto zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów, która wzmocni je i odżywi, nadając tym samym blasku i nawilżenia.

Dlaczego włosy po ciąży są osłabione i wypadają?

Osłabione, łamliwe i wypadające włosy to proces, z jakim mierzy się niemal każda świeżo upieczona mama. W trakcie połogu w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian – między innymi spada poziom estrogenów, które odpowiadały wcześniej za gęste i piękne włosy. W chwili, gdy estrogenu jest zdecydowanie mniej włosy są znacznie bardziej wrażliwe, przez co dość często wypadają – niemal garściami. Warto pamiętać, że proces ten nie jest stały – w chwili, gdy hormony wrócą na swój tor problem zniknie.

Jak odżywić włosy po ciąży?

Przede wszystkim warto zadbać o prawidłową i dobrze zbilansowaną dietę, ponieważ to w dużej mierze ona wpływa na stan włosów. Chcąc mieć zdrowe włosy, na naszym talerzu nie może zabraknąć mikro i makroelementów, a także witamin. Warto sięgać po suplementy diety bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, ponieważ nie zawsze mamy możliwość dostarczyć je wraz z posiłkiem. Doskonałym przykładem jest EstroVita Skin.  To suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry – również skóry głowy.

Nie obejdzie się także bez odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj warto zastosować odżywki i maski wzmacniające. Dobrze sprawdzi się żółtko jajka, zawierające duże ilości białka, siarki, żelaza, cynku, fosforu i jodu. Taka maseczka jest niezwykle prosta do wykonania: wystarczy do żółtka jajka dodać miód i 5 ml EstroVity Skin. Po dokładnym zmieszaniu maseczkę wcieramy we włosy. Włosy można otulić ręcznikiem lub czepkiem. Po upływnie 20 minut maseczkę zmywamy i myjemy włosy szamponem.

Nie bez znaczenia jest także odpoczynek. W chwili, gdy dziecko śpi lub zajmuje się nim inny członek rodziny, warto poświęcić kilka minut na relaks. Podczas odpoczynku nasz organizm regeneruje się, co również wpływa w dużej mierze na poprawę kondycji włosów.

Zabiegi pielęgnacyjne

I choć używanie suszarki, prostownicy czy lokówki jest wygodne i pomaga w szybkim ułożeniu włosów, tak w momencie, kiedy włosy wypadają warto z nich zrezygnować. Mogą one sprawić, że stan i kondycja włosów znacznie się pogorszy.

Wypadające włosy po ciąży to problem, z jakim mierzy się aż 90% kobiet. Dbając o prawidłową pielęgnację, a także dietę możemy sprawić, że włosy będą cieszyć się znacznie lepszą kondycją!