Każdy rodzic jak najwcześniej powinien wdrażać swojemu dziecku zasady zdrowego żywienia. Maluch, który wie, jak prawidłowo się odżywiać, ma szansę na zdrowe i długie życie. Najlepiej od razu przejść do zadań praktycznych i zaprosić dziecko do kuchni na wspólne przygotowywanie posiłków. Zobaczmy 3 smaczne i zdrowe dania, które można przygotować z dzieckiem.

Sałatka owocowa

Dzieci często bywają kapryśne, dlatego trudno jest nakazać im spożywanie witamin i minerałów. Jednak większość maluchów uwielbia owoce, zwłaszcza w ciekawej kompozycji. Wykonanie sałatki owocowej to świetna zabawa dla rodzica z dzieckiem, która pozwoli na stworzenie pełnowartościowego posiłku dla całej rodziny. Co powinno znaleźć się w takiej sałatce? Wszystko, co nam smakuje: jabłka, banany, ananas, maliny, borówki itd. Całość możemy doprawić jogurtem, miodem lub podawać w miseczkach bez polewy.

Sałatka z nori i awokado

Awokado to doskonałe źródło wysokiej jakości kwasów tłuszczowych, dlatego warto podawać je dziecku. Samo w sobie może jednak maluchowi nie smakować, najlepiej więc skomponować to warzywo z liśćmi nori, ogórkiem i sosem sojowym. Dla smaku i zwiększenia wartości odżywczych potrawy całość możemy polać łyżeczką EstroVita Kids – suplementu, zawierającego zbilansowaną ilość kwasów omega 3-6 i 9, niezbędnych w diecie każdego dziecka. Produkt można podawać już 3-letnim maluchom, uzupełniając ich jadłospis w składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Makaron pełnoziarnisty polany kremem z pomidorów z dodatkiem brokułów i piersi z kurczaka

To pomysł na pełnowartościowy obiad dla naszego malucha. Pamiętajmy, że w diecie dziecka ważne jest zarówno białko, jak i odpowiednia ilość węglowodanów. W tej potrawie znajdzie się wszystko, co potrzebne, zwłaszcza gdy uzupełnimy ją w kwasy tłuszczowe, polewając całość łyżeczką EstroVita Kids, jak w posiłku przedstawionym w poprzednim akapicie. Przygotowanie takiego obiadu z dzieckiem to świetna lekcja sztuki kulinarnej dla malucha, który na pewno chętnie przypilnuje makaronu lub wymiesza razem wszystkie składniki.

Zapraszając dziecko do kuchni, pokazujemy mu, co jest ważne w przygotowywaniu posiłków oraz jakie składniki są niezbędne w jego diecie. Takim sposobem uczymy je zdrowo się odżywiać, dzięki czemu w przyszłości będzie nie tylko świetnym kucharzem – ale także znawcą zasad prawidłowego żywienia, które ma znaczny wpływ na rozwój i funkcjonowanie nie tylko przez najmłodsze lata, ale w trakcie całego życia.