Choć przez dziesiątki lat miały kiepski PR, w walce z kilogramami bywają naszym największym sprzymierzeńcem. Dodatkowo wspomagają proces wchłaniania mikroelementów i witamin. Warto po nie sięgać każdego dnia.

Złe tłuszcze

Czyli tak zwane kwasy tłuszczowe nasycone, zwiększają ryzyko chorób serca. Znajdują się w produktach zwierzęcych – mięsie i nabiale. Powinniśmy eliminować je z diety. Ich źródłem jest także junk food, czyli jedzenie śmieciowe, jak burgery, frytki, ale i słodycze – ciastka, czekolada, chipsy. Te tłuszcze faktycznie sprawiają, że tyjemy.

Omega 3

Czyli kwas tłuszczowy wielonienasycony i król naszego układu krwionośnego, największy ochroniarz serca, mózgu i skóry. Znajdziemy go w olejach roślinnych, jak olej lniany, czy konopny, a także w rybach morskich.

Omega 6

Z kwasem omega 3 stanowi wspaniały duet. Warto spożywać zawierające go: olej z ogórecznika, olej z wiesiołka, olej z czarnej porzeczki oraz spirulinę. W idealnej diecie 1 cząsteczka kwasu omega 6 powinna przypadać na 2 cząsteczki kwasu omega 3.

Omega 9

Reguluje pracę serca, obniża cholesterol, pomaga w walce z problemami gastrycznymi. Stanowi uzupełnienie kwasów omega 3 i 6 i zwykle w suplementacji występują one razem.

Działanie

Zapobieganie otyłości, zmniejszenie wpływu stresu oksydacyjnego i chorób cywilizacyjnych, regulacja pracy tarczycy, przeciwdziałanie cukrzycy to tylko kilka z wielu korzystnych wpływów zdrowych tłuszczy na nasz organizm. Dodatkowo należy pamiętać, że pewne witaminy są rozpuszczalne jedynie w tłuszczach, jak witaminy A, D, E i K. Spożywane bez „towarzystwa” zdrowych tłuszczy, nie zostaną wchłonięte przez organizm, co prowadzić może do groźnych niedoborów.

 

Kwasy Omega 3, 6 i 9 preparaty

Ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma suplementacja – nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć sobie odpowiednią ilość kwasów Omega dzięki samej tylko diecie. EstroVita to w pełni przyswajalna porcja kwasów Omega w doskonałej proporcji. Już jedna łyżeczka dziennie dodawana do przestudzonych posiłków pozwala zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na te cenne składniki naszej diety.